Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Vladimíra Kocana, bývalého zástupcu šéfa mestskej polície v Humennom, odsúdili za korupciu

 Webnoviny  22. november 2023  87  
Vladimíra Kocana, bývalého zástupcu šéfa mestskej polície v Humennom, odsúdili za korupciu

22.11.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR uznal bývalého zástupcu náčelníka mestskej polície v Humennom Vladimíra Kocana za vinného zo spáchania zločinu prijímania úplatku, za čo mu uložil nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere päť rokov a trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vykonávať zamestnanie v orgáne verejnej moci rovnako vo výmere päť rokov. Informoval o tom na sociálnej sieti Úrad špeciálnej prokuratúry.

Odsúdený bol zaradený do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Prípad sa týkal prijatia úplatku vo výške 1200 eur, ktoré si odsúdený ako člen výberovej komisie vypýtal od uchádzača o funkciu mestského policajta," uviedla prokuratúra. Doplnila, že rozhodnutie súdu je právoplatné.

Viac k témam: expolicajt, Súdy, trest odňatia slobody, úplatkárstvo
Zdroj: SITA.sk - Vladimíra Kocana, bývalého zástupcu šéfa mestskej polície v Humennom, odsúdili za korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.