Štvrtok, 24. september 2020
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Trnava sa chystá na míting kotlebovcov, nesúhlas s extrémizmom chcú vyjadriť stovky ľudí

 Webnoviny  30. január 2020  49
Trnava sa chystá na míting kotlebovcov, nesúhlas s extrémizmom chcú vyjadriť stovky ľudí

30.1.2020 (Webnoviny.sk) - Priečelie budovy knižnice Juraja Fándlyho v Trnave v piatok 31. januára zaplnia mená ľudí z Trnavského kraja, ktorých transportovali do koncentračných táborov. Pôjde o príspevok Trnavského samosprávneho kraja, zriaďovateľa knižnice, k 75. výročiu oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Informoval o tom odbor komunikácie samosprávneho kraja s tým, že akékoľvek prejavy extrémizmu nemajú v kraji miesto.

V tento deň bude mať v blízkosti knižnice na Námestí SNP svoj predvolebný míting Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), na ktorom sa majú prezentovať jej predstavitelia.

Občiansky aktivista Daniel Ryba pri tejto príležitosti organizuje iniciatívu Trnava s fašistami nediskutuje! Na sociálnej sieti sa k nej prihlásilo už viac ako tisíc ľudí, ktorí chcú v Trnave vyjadriť nesúhlas s politikou Mariana Kotlebu.

Okresný predseda Kotlebovcov – ĽSNS v Trnave Jozef Remenár potvrdil, že ich míting sa napriek tomu uskutoční, je riadne ohlásený a organizátori komunikujú s políciou.

Viac k témam: extrémizmus, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnava sa chystá na míting kotlebovcov, nesúhlas s extrémizmom chcú vyjadriť stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.