Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Slovensku podľa Visolajského hrozí lockdown, ak v krátkom čase neprídu zásadné opatrenia

 Webnoviny  11. október 2020  31
Slovensku podľa Visolajského hrozí lockdown, ak v krátkom čase neprídu zásadné opatrenia

11.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ak v krátkom čase neprídu zásadné opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu, Slovensku hrozí lockdown celého štátu. Na sociálnej sieti to uviedol predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Obáva sa podobného scenára ako v prípade Česka, kde bude niekoľkotýždňový lockdown možno jediným riešením.

Viac o téme: Koronavírus


"Čas sa nám míňa každým dňom. Prvá línia na boj s koronavírusom na Slovensku je prekonaná - regionálne úrady verejneho zdravotníctva nestíhajú, veľa infikovaných im uniká, testujeme málo a izolácia infikovaných je nedostatočná," konštatoval Visolajský.

Smrteľná rana pre zdravotníctvo


Tento stav podľa predsedu LOZ ohrozuje každého občana, lebo nemocnice, záchranky ani ambulancie zakrátko nemusia stíhať ošetrovať iných pacientov.

"Najväčšia hrozba pre Slovensko však je v tom, že pre naše, už aj tak na hrane fungujúce zdravotníctvo, toto môže byt smrteľná rana. Este stále však situáciu môžeme zachrániť, ale podmienkou je, že si musíme uznať chyby, ktoré sa stali a problémy, ktoré máme," uviedol.

Devastačný lockdown


Aj skúsenosti krajín z južnej pologule podľa Visolajského ukazujú, že najlepšie riešenie pandémie je masívne testovanie, vyhľadávanie a izolácia infikovaných.

"Pre štáty, ktoré toto nezvládli zostalo jediné riešenie - lockdown. Ten je však pre obyvateľov aj pre ekonomiku devastačný," uzavrel.

Viac k témam: COVID-19, koronakríza, Koronavírus, lockdown, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensku podľa Visolajského hrozí lockdown, ak v krátkom čase neprídu zásadné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.