Sobota, 24. október 2020
Prevažne slnečno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Najtvrdšie opatrenia treba prijímať na regionálnom princípe, podľa Remišovej by mali byť primerané

 Webnoviny  11. október 2020  29
Najtvrdšie opatrenia treba prijímať na regionálnom princípe, podľa Remišovej by mali byť primerané

11.10.2020 (Webnoviny.sk) - Opatrenia v boji proti pandémii koronavírusu musí Slovensko prijímať na regionálnom princípe.

Viac o téme: Koronavírus


V tlačovej správe to pred dnešným zasadnutím Ústredného krízového štábu uviedla ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová (Za ľudí). Prípadné zatvorenie prevádzok podľa nej musí ísť ruka v ruke s finančnými kompenzáciami.

V niektorých regiónoch je situácia alarmujúca


„Najtvrdšie opatrenia treba prijímať na regionálnom princípe a primerane. Dnes sú v najhoršej situácii niektoré regióny na severe a východe Slovenska, kde je situácia alarmujúca. Napríklad na Orave je kvôli šíreniu vírusu s ohniskom najmä na svadbách a rodinných oslavách 10-krát horšia situácia ako v Bratislave a až 20-krát horšia situácia ako vo Zvolene,“ povedala Remišová.

Slovensko ešte nikdy nestálo pred takou výzvou


Podľa predsedníčky strany Za ľudí čelí ľudstvo najväčšej kríze od skončenia druhej svetovej vojny a Slovensko ešte nikdy nestálo pred takouto výzvou. Ministerka preto prosí všetkých ľudí, aby dodržiavali opatrenia a pomáhali si.

Remišová dodala, že dôveruje sile spolupatričnosti občanov Slovenska a ďakuje všetkým, ktorí bojujú v prvej línii.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Najtvrdšie opatrenia treba prijímať na regionálnom princípe, podľa Remišovej by mali byť primerané © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.