Streda, 21. október 2020
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

V Jamníckej doline sa stratil turista, nočné pátranie horských záchranárov malo úspešný koniec

 Webnoviny  11. október 2020  28
V Jamníckej doline sa stratil turista, nočné pátranie horských záchranárov malo úspešný koniec

11.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nočnú záchrannú akciu s úspešným koncom majú za sebou záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Oblastného strediska Západné Tatry.

V Jamníckej doline pátrali po 53-ročnom turistovi, ktorý sa počas zostupu z Jamníckeho sedla odpojil od skupiny a stratil sa. Informovala o tom HZS na svojej internetovej stránke.

Pátranie v sťažených podmienkach


Spoločníci strateného muža sa cez Žiarske sedlo vrátili na Žiarsku chatu a keď sa ich kamarát nevracal, kontaktovali HZS. Telefonicky sa však s nezvestným nepodarilo spojiť.

„Na základe získaných informácií od oznamovateľa odišli nezvestného Slováka hľadať do terénu dve skupiny záchranárov. Po niekoľkých hodinách pátrania v sťažených podmienkach sa im podarilo na základe zvukovej signalizácie strateného muža nájsť. Nachádzal sa pri potoku v kosodrevine, v lokalite pod Kokavskými záhradami,” uviedla HZS.

Turista nebol zranený


Muž bol bez zranení, schopný pohybu a v sprievode záchranárov zostúpil do ústia Jamníckej doliny, odkiaľ ho terénnym vozidlom transportovali k Domu HZS v Žiarskej doline.

„Odtiaľ na vlastnú žiadosť pokračoval v sprievode známych a pátracia akcia bola o piatej ráno ukončená,” dodala HZS.

Viac k témam: stratený turista, turista
Zdroj: Webnoviny.sk - V Jamníckej doline sa stratil turista, nočné pátranie horských záchranárov malo úspešný koniec © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.