Piatok, 22. november 2024
Zamračené -1 °C
Mimoriadne správy
- Ukrajinský parlament zrušil zasadanie pre sprísnenie bezpečnostných opatrení po tom, ako Moskva nasadila novú raketu
- Trump má novú kandidátku na čelo ministerstva spravodlivosti, bývalú generálnu prokurátorku Floridy Pam Bondiovú
- Moskva na Ukrajine stratila ďalších viac ako tisíc vojakov, prišla aj o bojové vozidlá a delostrelectvo
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
SaS vyzýva premiéra Pellegriniho, aby sa v Bruseli aktívne zapojil do diskusie o migračnej kríze
BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje myšlienku vybudovania záchytných centier mimo územia Európskej únie, ktorá je medzi závermi predloženými na budúcotýždňový summit Európskej únie. Preto vyzýva predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, aby sa aktívne zapojil do diskusie o riešení migračnej krízy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.
Návrh môže krajiny spojiť
"Strana Sloboda a Solidarita na slovenskej politickej scéne ako prvá zaujala jednoznačné stanovisko k migračnej kríze, ktorá sa spustila v roku 2015 a navrhla riešenia. Jedným z nich je budovanie migračných centier mimo EÚ,“ cituje tlačová správa predsedu SaS Richarda Sulíka, ktorý plne podporuje, aby tieto tábory financovala EÚ a garantovala v nich bezpečnosť. Podľa Sulíka to zjednoduší a zlacní samotné azylové konanie.
Odporúčame:
Dostál kritizuje dvojaký prístup úradu, poukazuje na symboly kotlebovcov a komunistov
Ako ďalej informuje tlačová správa, tento návrh sa dostal na rokovania Angely Merkelovej s predstaviteľmi ďalších štátov. "Návrh je v súlade s tým, čo tvrdíme od roku 2015. Európskym elitám to trvalo tri roky, ale konečne prišli na návrh konkrétneho riešenia,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
Doplnil, že namiesto povinného rozdeľovania migrantov, čo krajiny EÚ dlhodobo rozdeľuje, považujú tento návrh za niečo, čo by ich mohlo spojiť. "Ak by takéto rozhodnutie padlo už dávno, mohli sme predísť obrovskému politickému napätiu, ktoré vyvolali povinné kvóty. Je to najlepší spôsob, ako zabrániť prevádzačom ďalej realizovať ich biznis,“ poznamenal Klus.
Témy zasadnutia
Migrácia, bezpečnosť a obrana, zamestnanosť, rast a konkurencieschopnosť, ale aj digitálna agenda, inovácie a viacročný budúci rozpočet EÚ budú hlavné témy zasadnutia budúcotýždňovej Európskej rady v Bruseli, kde bude Slovensko zastupovať premiér Peter Pellegrini.
Odporúčame:
Likviduje sa dôležitá inštitúcia, poslanci OĽaNO a SaS adresovali ministerke Lubyovej výzvu
V nadväznosti na závery Európskej rady z októbra 2017 sa lídri vrátia k otázke migrácie a reforme Spoločného európskeho azylového systému. Práve reforma Dublinu, ako sa spoločnému európskemu azylovému systému hovorí, je otázna. Podľa záverov z októbra 2017 sa lídri do konca júna tohto roka mali na reforme dohodnúť.
Avšak krajiny V4, ale napríklad aj Rakúsko, systém povinného rozdeľovania migrantov odmietajú. Medializované boli aj vyjadrenia nemeckej kancelárky Angely Merkel, ktorá priznala, že kvóty, ktoré v septembri 2015 schválili ministri vnútra, zbytočne rozdelili Európu.
Viac k témam: Angela Merkelová, Európska rada, Európska únia, kvóty utečencov, migrácia, migranti, Peter Pellegrini, SaS Sloboda a Solidarita, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - SaS vyzýva premiéra Pellegriniho, aby sa v Bruseli aktívne zapojil do diskusie o migračnej kríze © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Cestujúci v autobusoch budú môcť vďaka unikátnemu projektu využiť jednu kartu u rôznych dopravcovNasledujúci článok
Stal sa vám v zahraničí úraz. Na koho sa obrátiť?