Streda, 30. september 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Prvú pomoc dokáže vo väčšine európskych krajín správne poskytnúť iba malé percento ľudí

 Webnoviny  12. september 2020  33
Prvú pomoc dokáže vo väčšine európskych krajín správne poskytnúť iba malé percento ľudí

12.9.2020 (Webnoviny.sk) - Tiesňovú linku 112 v auguste ľudia kontaktovali viac ako 95-tisíc krát. Pomoc bola reálne vyslaná k 54-tisíc prípadom.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) pri príležitosti svetového dňa prvej pomoci.

Väčšia šanca na prežitie


Ako ďalej uviedol, vo väčšine európskych krajín vie správne poskytnúť prvú pomoc, ktorá zvyšuje šancu na prežitie a znižuje riziko trvalých následkov, 5 až 10 percent populácie.

Slovenský červený kríž (SČK) na svojej stránke informuje, že počas roka 2019 sa na kurzoch prvej pomoci zúčastnilo takmer 15-tisíc ľudí.

Väčšina úrazov sa stane doma


Generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová v tejto súvislosti dodala, že 80 percent úrazov a krízových situácii zažijú ľudia doma.

„Každý z nás dokáže zachrániť život, venujme preto svoj čas získaniu nových vedomostí,“ uviedla.

Viac k témam: prvá pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Prvú pomoc dokáže vo väčšine európskych krajín správne poskytnúť iba malé percento ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.