Nedeľa, 17. január 2021
Väčšinou jasno  -7,4 °C
Mimoriadne správy

Jankovská vyhlásila vo väznici hladovku, sťažuje sa na porušovanie svojich práv

 Webnoviny  12. september 2020  92
Jankovská vyhlásila vo väznici hladovku, sťažuje sa na porušovanie svojich práv

12.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bývala štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku. Informáciu ako prvý priniesol portál Topky.sk. Ten uvádza, že Jankovská o vyhlásení hladovky informovala riaditeľa banskobystrickej väznice listom.

Dôvod hladovky má podľa informácií portálu súvisieť s najnovším obvinením v kauze trenčianskeho baru Fatima a so sprísnenou sadzbou v kauze Búrka.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZJVS) Katarína Nováková pre portál potvrdila hladovku Moniky Jankovskej. Dodala, že vo všeobecnosti platí, že ak obvinený vyhlási hladovku, do 24 hodín je o tom informovaný lekár.

Ten by mal následne rozhodnúť o spôsobe dohľadu nad zdravotným stavom obvineného. Väznená osoba podstúpi lekárske vyšetrenie a lekár ju poučí o rizikách hladovky.

„Všetky tri dôvody majú spoločné jedno: rôzne a trvajúce porušovania základných práv a slobôd mojej klientky,“ uviedol k dôvodom hladovky pre portál advokát Jankovskej, Peter Erdös.

Viac k témam: akcia Búrka, hladovka
Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská vyhlásila vo väznici hladovku, sťažuje sa na porušovanie svojich práv © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.