Sobota, 26. september 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

V Spišskej Novej Vsi po páde lávky kontrolujú geoskenovaním ďalšie mosty a lávky

 Webnoviny  12. september 2020  31
V Spišskej Novej Vsi po páde lávky kontrolujú geoskenovaním ďalšie mosty a lávky

12.9.2020 (Webnoviny.sk) -

V Spišskej Novej Vsi sa v týchto dňoch vykonáva geoskenovanie štyroch mostných konštrukcií. Kontrolujú sa mosty na Radlinského ulici, na Fabiniho ulici, lávka pri Základnej škole O. Kožucha a pri zimnom štadióne, ktoré postavili rovnakou technológiou ako spadnutý most na Starosaskej ulici.


Agentúru SITA o tom informovala Edita Gondová z mestského úradu v Spišskej Novej Vsi.Nová lávka závisí od financií


Odborníci vytvárajú 3D model mosta technológiou, ktorá je podobná nemocničnému CT vyšetreniu.


Technológia umožňuje zistiť do hĺbky jedného metra prítomnosť vody, železa a solí v mostnej konštrukcii. Mesto postupne odborne skontroluje aj stav ostatných mostných konštrukcií či aj železných lávok.„Veríme, že popri diagnostike súčasných mostov bude ešte v tomto roku vypracovaná projektová dokumentácia pre novú lávku na Starosaskej ulici. V prípade následnej realizácie novej lávky pre chodcov, všetko závisí od finančných možností mesta,“ vysvetlil vedúci oddelenia výstavby a dopravy mestského úradu v Spišskej Novej Vsi Milan Mucha.Vyhlásili mimoriadnu situáciu


Na Starosaskej ulici sa 31. júla v skorých ranných hodinách zrútila lávka pre peších. Mesto z tohto dôvodu vyhlásilo mimoriadnu situáciu a miesto následne zabezpečilo.


Od 13. augusta tu začali hlavné búracie práce. Pošas necelých troch dní spadnutý most postupne odstránili. Pri jeho búraní bol prítomný aj statik, ktorý kontroloval demoláciu a pátral po príčine zrútenia.Viac k témam: lávky, mosty
Zdroj: Webnoviny.sk - V Spišskej Novej Vsi po páde lávky kontrolujú geoskenovaním ďalšie mosty a lávky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.