Nedeľa, 5. júl 2020
Polojasno  25 °C
Mimoriadne správy

Opitý poslanec z Medzian pozná trest za prerušenie volieb, ukradol urnu a hodil ju na cestu

 Webnoviny  18. marec 2019  37
Opitý poslanec z Medzian pozná trest za prerušenie volieb, ukradol urnu a hodil ju na cestu

PREŠOV 18. marca (WebNoviny.sk) - Muž, ktorý v sobotu podvečer prerušil 1. kolo prezidentských volieb v obci Medzany (okr. Prešov), pozná už trest.

Superrýchle konanie


Vymeral mu ho sudca Okresného súdu v Prešove. „Obvineného z trestného činu marenie prípravy a priebehu volieb a referenda sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Prešov v superrýchlom konaní uznal za vinného a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní jedného roka s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu dvoch rokov,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa súdu Ivana Petrufová s tým, že obe strany, prokurátor aj obvinený, sa vzdali nároku na odvolanie.

„Trestný rozkaz Okresného súdu Prešov je dnešným (pondelňajším, pozn. red.) dňom právoplatný,“ dodala Petrufová.

Zaniká mu poslanecký mandát


Muž pod vplyvom alkoholu počas volieb odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, vyniesol ju z miestnosti a odhodil ju, čím sa poškodila a hlasovacie lístky sa vysypali. Voľby boli z tohto dôvodu prerušené od 18:50 do 20:06.

Volebné moratórium sa preto predĺžilo o hodinu a 16 minút až do 23:16. Muž bol po čine zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia.

Pri dychovej skúške mu namerali dve promile alkoholu. Išlo 43-ročného poslanca miestneho obecného zastupiteľstva Antona Vaňa. Právoplatným odsúdením jeho poslanecký mandát zaniká.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUPrezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb
Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Opitý poslanec z Medzian pozná trest za prerušenie volieb, ukradol urnu a hodil ju na cestu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.