Nedeľa, 17. január 2021
Väčšinou jasno  -7,7 °C
Mimoriadne správy

Muža neďaleko Bidoviec poštípali včely, záchranári mu leteli na pomoc vrtuľníkom

 Webnoviny  21. jún 2020  81
Muža neďaleko Bidoviec poštípali včely, záchranári mu leteli na pomoc vrtuľníkom

21.6.2020 (Webnoviny.sk) - Po poštípaní včelami odviezla 56-ročného muža z okresu Košice-okolie letecká posádka do nemocnice. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.

„Posádka Krištof 04 z Košíc letela dnes krátko popoludní na pomoc mužovi, ktorého neďaleko obce Bidovce v okrese Košice-okolie poštípali včely. Postupne sa u neho začala prejavovať silná alergická reakcia, ktorá prešla až do anafylaktického šoku. Sám si ešte dokázal zavolať pomoc. Záchranársky vrtuľník pristál na vhodnom pristávacom mieste v Bidovciach, kam 56-ročného muža doviezla posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá mu na mieste poskytla primárne ošetrenie,“ priblížila Hopjaková.

Doplnila, že lekár leteckých záchranárov mužovi doplnil liečbu, pacienta záchranári preložili na palubu a v stabilizovanom stave bol letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Viac k témam: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Muža neďaleko Bidoviec poštípali včely, záchranári mu leteli na pomoc vrtuľníkom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.