Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Za uplynulé dva dni pršalo najviac na západe Slovenska, výdatné zrážky potrápia sever
21.6.2020 (Webnoviny.sk) - V sobotu 20. júna a v noci na nedeľu 21. júna spadlo najviac zrážok v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Išlo o úhrny od 40 do 60 milimetrov, ojedinele aj viac.
Najvyšší úhrn bol zaznamenaný na stanici Pernek, a to takmer 89 milimetrov. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Nie všade na juhozápade však veľa napršalo. Vo východnej časti Podunajskej nížiny sme zaznamenali len do šesť milimetrov. Na ostatnom území boli zrážky nerovnomernejšie, väčšinou spadlo päť až 25 milimetrov, ojedinele viac. V najbližšom období sa budú výdatné zrážky sústrediť najmä na sever územia. Výraznejšie budú ustávať až v utorok, prípadne už v noci na utorok,“ priblížil SHMÚ.
Viac k témam: počasie
Zdroj: Webnoviny.sk - Za uplynulé dva dni pršalo najviac na západe Slovenska, výdatné zrážky potrápia sever © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera