Streda, 30. september 2020
Oblačno  9 °C
Mimoriadne správy

Meteorológovia varujú pred silným dažďom, výstraha platí pre okresy Poprad a Kežmarok

 Webnoviny  21. jún 2020  50
Meteorológovia varujú pred silným dažďom, výstraha platí pre okresy Poprad a Kežmarok

21.6.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 2. stupňa pred intenzívnym dažďom. V Popradskom okrese očakávajú meteorológovia úhrn zrážok 50 až 70 milimetrov. Tento úhrn zahŕňa aj možný výskyt búrok.

Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v tejto ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Výstraha bude platiť počas nedeľnej noci do pondelkovej 21. hodiny.

V Kežmarskom okrese vydal SHMÚ výstrahu 2.stupňa pred povodňou z trvalého dažďa, ktorá potrvá od nedele do utorkovej polnoci.

"Vzhľadom na očakávaný dážď, zvýšené vodné stavy a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov," uvádzajú meteorológovia.

Viac k témam: dážď, počasie, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia varujú pred silným dažďom, výstraha platí pre okresy Poprad a Kežmarok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.