Sobota, 26. september 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Zuzana Čaputová sa stretne s rakúskym prezidentom, Alexander Van der Bellen navštívi Pezinok

 Webnoviny  22. jún 2020  43
Zuzana Čaputová sa stretne s rakúskym prezidentom, Alexander Van der Bellen navštívi Pezinok

22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová privíta na Slovensku rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Spoločne by mali navštíviť Pezinok.

Prezidenti susedných krajín, ktoré kedysi delila železná opona majú k sebe blízko predovšetkým v enviromentálnych témach. Rakúsky prezident pricestuje na Slovensko v stredu 24. júna.

Pandémia zmenila plány


Prvý rok od inaugurácie hlavy štátu sa niesol predovšetkým v duchu Čaputovej návštev v zahraničí. Prezidenti iných krajín mali na Slovensko prihládzať práve v roku 2020.

Všetko však zmenila pandémia koronavírusu. Kvôli nej už bola napríklad zrušená zahraničná návšteva estónskej prezidentky Kersti Kaljulaid.

To sa však mení a na Slovensko príde rakúsky prezident Van der Bellen. Ten je známy svojimi liberálnymi postojmi a záujmom o životné prostredie.

Rokovanie na zámku


„Stretnú sa v stredu 24. júna 2020 o 10.00 v Pezinku, odkiaľ prezidentka pochádza. Miestom ich spoločného rokovania bude Zámok Šimák. Diskutovať budú o situácii v súvislosti s pandémiou, európskom pláne obnovy a o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia,“ upresnil Strižinec.

Zuzana Čaputová už Rakúsko navštívila v auguste minulého roku. Na návštevu do jednej z blízkych krajín, ako už býva tradíciou pre jej zahraničné cesty, išla vlakom, aby upozornila na ochranu životného prostredia. Práve krátke lety patria medzi najväčších producentov emisií v Európe.

Viac k témam: prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Zuzana Čaputová sa stretne s rakúskym prezidentom, Alexander Van der Bellen navštívi Pezinok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.