Utorok, 26. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (26. máj 2026): Horúčavy vo svete, evakuačná zóna v Kalifornii a Večer príbehov a bohoslužieb
- Varšava podpíše s Britániou historickú obrannú dohodu
- Desiatky krajín odsúdili ruské hrozby voči ambasádam v Kyjeve
- Von der Leyenová obvinila Rusko z destabilizácie Pobaltia dronmi
- Brusel si predvolal ruského diplomata po hrozbách útokmi na Kyjev
Milan Krajniak je znechutený zo šaškárne v parlamente
Webnoviny 14. február 2017 556
Prerušenie schôdze podľa poslanca za Smer-SD Dušana Jarjabka je správny krok, pretože Rokovací poriadok ako zákon platí. Aj postihy, ktoré má dostať Igor Matovič za vizuálne pomôcky, vyplývajú podľa neho z Rokovacieho poriadku.
BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Podpredseda Sme rodina Milan Krajniak je znechutený z diania v parlamente. "Načo sme zvolávali schôdzu na odvolávanie vlády, keď Igor Matovič ju druhýkrát zmaril tak, ako v lete. Vedel, že takým to správaním dá zámienku predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, aby schôdzu mohol odročiť. Mali by sme používať argumenty," povedal novinárom s tým, že takéto šaškárne nemajú zmysel.Podľa poslanca Smeru Dušana Jarjabka prerušenie schôdze vyplýva z Rokovacieho poriadku. Ako povedal novinárom, na grémiu vznikla debata, čo je príloha k návrhu. "Rozhodnutie predsedu, v akej forme môže byť príloha ukázaná, bolo schválené koaličnými poslancami na grémiu. Priebeh schôdze vykladá ten, čo schôdzu vedie. Béla Bugár na grémiu povedal, že by rozhodol rovnako," povedal Jarjabek.
Schôdzu o odvolávaní Fica prerušili, Matovič mal obrázky
Obrázkom vdovy som neporušil žiadny zákon, bráni sa Matovič
Video: Matovič obvinil Glváča, že hlasoval za Danka
Prerušenie schôdze podľa Jarjabka je správny krok, pretože Rokovací poriadok ako zákon platí. Aj postihy, ktoré má dostať Igor Matovič za vizuálne pomôcky, vyplývajú podľa neho z Rokovacieho poriadku. " Rokovací poriadok ma jedno slabé miesto. Výkon Rokovacieho poriadku, ak sa poslanec rozhodne ho porušovať, nemôžete ho vyviesť. Môžete len apelovať na slušné správanie. Nemôže to byť tak, že jeden poslanec terorizuje 149," dodal Jarjabek.
Plénum bude pokračovať v odvolávaní premiéra SR Roberta Fica vo štvrtok o 13:00. Informoval o tom predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) po rokovaní poslaneckého grémia. "Je nesporný fakt, že Igor Matovič vnesením obrazových vizuálov do rokovacej sály porušil rokovací poriadok," povedal Danko. Keďže Matovič opakovane neuposlúchol výzvu a neopustil ani rokovaciu sálu, má podľa predsedu parlamentu ako navrhovateľ absenciu, a tak nie je možné pokračovať.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovensko čaká výrazné oteplenie, zrejme padnú rekordyNasledujúci článok
Zľava pre Agrion na výstavách dosiahla vyše 260 000 eur
Mexiko a Európska únia znížia clá v snahe posilniť obchod mimo USA – FOTO
Trump tlačí arabské krajiny k uznaniu Izraela v rámci dohody s Iránom
Trump čelil ďalšiemu bezpečnostnému incidentu. Ozbrojený muž strieľal pri Bielom dome, tajná služba útočníka zastrelila