Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Majetok detí Jankovskej a Kičuru by sa mal preskúmať, Šeliga má podozrenie z bezdôvodného obohatenia
6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet na Generálnu prokuratúru SR (GP SR), aby začala konať z titulu bezdôvodného obohatenia.
Odkiaľ na to zobrali peniaze
Podľa neho deti bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej a exšéfa Štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru nevedia vysvetliť, odkiaľ majú svoj majetok. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že každý, keď niečo kúpi, musí vedieť povedať, odkiaľ na to zobral peniaze.
Štát podľa Šeligu nesmie ostať v ich prípade nečinný. Tvrdí, že máme právne postupy, ako môže dať štát pozor na to, aby nebol legalizovaný príjem z trestnej činnosti. Podľa Šeligu má byt Jankovskej hodnotu približne 600-tisíc eur. Prepísala ho na synov s tým, že v ňom má doživotné právo užívať ho.
Nedobytné byty
„Byt je de facto nedobytný," doplnil s tým, že bývala štátna tajomníčka žila nad svoje pomery. Kajetán K. kúpil dva byty a napísal ich na svojho syna. „Rovnako podávame podnet na generálnu prokuratúru, aby začala skúmať, či nejde o bezdôvodné obohatenie," dodal podpredseda parlamentu.
„Druhý inštitút, ktorý sa nevyužíva, je zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Podávame podnety na finančnú políciu, aby apelovala na prokurátora, aby mu dala podnet a začalo sa konanie na súde o preukazovaní pôvodu majetku. Na Slovensku musí každý vedieť vysvetliť pôvod svojho majetku, a ak ho nevie vysvetliť, tak cez bezdôvodné obohatenie mu ho má štát zhabať alebo cez konanie o preukazovaní pôvodu majetku," vysvetlil Šeliga.
Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Majetok detí Jankovskej a Kičuru by sa mal preskúmať, Šeliga má podozrenie z bezdôvodného obohatenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO