Streda, 21. október 2020
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Ján Šanta je ďalším kandidátom na generálneho prokurátora, navrhol ho poslanec OĽaNO

 Webnoviny   6. október 2020  19
Ján Šanta je ďalším kandidátom na generálneho prokurátora, navrhol ho poslanec OĽaNO

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ďalším kandidátom na post generálneho prokurátora je prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta. Do funkcie ho nominoval poslanec Národnej rady SR (NR SR) Juraj Gyimesi (OĽaNO). Informuje o tom vo svojom profile na sociálnej sieti. Okrem Šantu je už známym kandidátom Jozef Čentéš.

Predseda ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽaNO) agentúre SITA potvrdil, že nejde o oficiálneho kandidáta hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Máme prvého oficiálne prihláseného kandidáta. Nominoval ho poslanec Gyimesi, nie je to oficiálna nominácia OĽaNA,“ ozrejmil Vetrák.

Návrhy kandidátov na voľbu nového generálneho prokurátora je možné podávať do 9. októbra. Voľba by sa mala uskutočniť na schôdzi NR SR, ktorá sa začína 24. novembra.

Viac k témam: voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Šanta je ďalším kandidátom na generálneho prokurátora, navrhol ho poslanec OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.