Štvrtok, 22. máj 2025
Mimoriadne správy

Hnutie Slovensko neprekvapuje, že Fico chce na post šéfa SIS dosadiť bývalého policajného prezidenta Gašpara

 Webnoviny  27. december 2023  234  
Hnutie Slovensko neprekvapuje, že Fico chce na post šéfa SIS dosadiť bývalého policajného prezidenta Gašpara

27.12.2023 (SITA.sk) - Hnutie Slovensko neprekvapuje, že predseda vlády a strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chce na post šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) dosadiť bývalého policajného prezidenta a súčasného poslanca Tibora Gašpara (Smer-SD).

Podľa hnutia Igora Matoviča bude SIS v rukách Gašpara znamenať masívnu manipuláciu vyšetrovaní, vynášanie citlivých informácií mafii a zneužívanie SIS na nezákonné sledovanie opozičných politikov. Premiér v minulosti spomenul, že Gašpar by bol dobrým kandidátom na riaditeľa SIS.

Významné branno-bezpečnostné funkcie počas vlády organizovaného zločinu nemôžu obsadiť čestní a odborne zdatní ľudia," uviedlo hnutie vo svojom stanovisku a dodáva, že Gašpar je „v súčasnosti obvinený z korupcie a zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny".

Viac k témam: Korupcia, manipulácia, Predseda vlády
Zdroj: SITA.sk - Hnutie Slovensko neprekvapuje, že Fico chce na post šéfa SIS dosadiť bývalého policajného prezidenta Gašpara © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.