Streda, 28. február 2024
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Viac ako polovica Slovákov si myslí, že slovenské média poskytujú dôveryhodné informácie

 Webnoviny  27. december 2023  69  
Viac ako polovica Slovákov si myslí, že slovenské média poskytujú dôveryhodné informácie

27.12.2023 (SITA.sk) - Viac ako polovica slovenskej verejnosti, 54 percent, si myslí, že slovenské médiá poskytujú dôveryhodné informácie. Opačný názor zastáva 41 percent slovenských respondentov. Vyplýva to z výsledkov Štandardného Eurobarometra 100.

Zber údajov na Slovensku realizovala agentúra MNFORCE, na reprezentatívnej vzorke 1 006 respondentov, a to formou osobných rozhovorov. Zber dát sa uskutočnil od 23. októbra do 10. novembra 2023. V rámci priemeru Európskej únie dôveruje médiám 60 percent respondentov a 35 percent im nedôveruje.

Vyše polovica slovenskej verejnosti, a to 54 percent, si tiež nemyslí, že slovenské médiá ponúkajú informácie nepodliehajúce politickému ani obchodnému tlaku. Priemer EÚ 27 je pomerne podobný, ide o 49 percent. V prípade verejnoprávnych médií 51 percent opýtaných nesúhlasilo s tým, že verejnoprávne médiá na Slovensku nepodliehajú politickému tlaku. Tento podiel sa zhoduje s európskym priemerom. Necelé tri štvrtiny, 73 percent slovenských respondentov zastávalo názor, že slovenské médiá prinášajú rôzne názory a pohľady.

Viac k témam: Eurobarometer, Médiá, Prieskum
Zdroj: SITA.sk - Viac ako polovica Slovákov si myslí, že slovenské média poskytujú dôveryhodné informácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.