Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Do 24. ročníka súťaže Dráma sa dá prihlásiť do konca januára, ocenené texty budú vďaka partnerom v rôznych formách spracovania

 Webnoviny  31. december 2023  82  
Do 24. ročníka súťaže Dráma sa dá prihlásiť do konca januára, ocenené texty budú vďaka partnerom v rôznych formách spracovania

31.12.2023 (SITA.sk) - Do 24. ročníka súťaže Dráma sa možno prihlasovať do 31. januára 2024. Ako na svojom webe informuje Divadelný ústav Bratislava, víťazný dramatický text získa odmenu tisíc eur. Súťaž pôvodných dramatických textov v slovenčine a češtine je anonymná.

Najlepší dramatický text


„Súťaž o najlepší dramatický text vyhlasuje Divadelný ústav v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave, Činohrou Národného divadla Košice a Divadlom Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Partnerom súťaže je Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín," uvádza Divadelný ústav.

Texty možno zasielať elektronicky i poštou na adresu Divadelného ústavu. V oboch prípadoch treba doložiť doklad o zaplatení registračného poplatku 20 eur. Štatút súťaže, prihlášku i bližšie informácie o súťaži možno nájsť online.

Špeciálne ceny


Ocenené texty si publikum bude môcť vychutnať v rôznych formách spracovania, a to vďaka špeciálnym cenám organizátorov a partnerov. Podstatou špeciálnych cien je to, že vybrané texty budú uvedené u spoluusporiadateľov súťaže.

„Špeciálnu cenu udelí Divadelný ústav – Štúdio 12. Cena predstavuje uvedenie vybraného textu v ľubovoľnej forme v priestoroch bratislavského Štúdia 12. Vďaka ďalším spoluorganizátorom súťaže sa víťazné dramatické diela predstavia aj v iných mestách naprieč Slovenskom, špeciálnu cenu udelí aj Divadlo Jána Palárika v Trnave, Činohra Národného divadla Košice a Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene," priblížil Divadelný ústav.

Udelená bude i cena Cenu Rozhlasu a televízie Slovenska, text, ktorý ju získa bude uvedený v Rádiu Devín. Ocenené texty budú vydané i vo forme elektronického zborníka.

Viac k témam: Cena, dráma, Súťaž
Zdroj: SITA.sk - Do 24. ročníka súťaže Dráma sa dá prihlásiť do konca januára, ocenené texty budú vďaka partnerom v rôznych formách spracovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.