Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Nadácia KSK pomohla počas adventu mladým talentom i seniorom, predvianočné aktivity kraja im priniesli viac ako 2 000 eur (foto)

 Webnoviny  31. december 2023  68  
Nadácia KSK pomohla počas adventu mladým talentom i seniorom, predvianočné aktivity kraja im priniesli viac ako 2 000 eur (foto)

31.12.2023 (SITA.sk) - Nadácia Košického samosprávneho kraja (KSK) pomohla počas adventu mladým talentom i seniorom. Ako informovala košická župa, návštevníci vianočného mestečka pred Úradom KSK mohlo nadaným deťom a mládeži prispieť ľubovoľným darom do pokladničky.

Podpora detí bez dostatočného zázemia


Nadácia podporuje deti, ktoré nemajú dostatočné zázemie na rozvíjanie svojich schopností, vďaka čomu môžu navštevovať krúžky či tréningy.

Uhrádza im tiež športové či umelecké potreby. Župa v spolupráci s nadáciou pripravila i novinku v podobe benefičných futbalových zápasov.

„V prospech dobrej veci sme dokázali spojiť profesionálnych futbalistov Slávia TUKE Košice, ale aj našej Krajskej futbalovej ligy či zástupcov miest a obcí z kraja. Teším sa, že dobrou tradíciou sa stáva podávanie dobročinnej kapustnice pred naším úradom, výťažok putuje pre 222 detí, ktoré aktuálne Nadácia KSK zastrešuje. Na ceste za medailovými úspechmi nadácia sprevádza i vodnú slalomárku Zuzku Paňkovú, niekoľkonásobného zlatého plavca Michala Hajducseka, majsterku Slovenska v snowboardingu Ellu Görcsösovú či šesťnásobnú majsterku Slovenska v kickboxe Samiru Pasztirákovú,“ priblížil predseda KSK Rastislav Trnka.

Transparentný účet


Nadácia KSK podporuje talentované deti z kraja už tri roky, podpora je systematická a celoročná.

„Východniari môžu talenty podporiť dobrovoľnou čiastkou aj prostredníctvom transparentného účtu SK4909000000005170801401. Viac informácií sa dozvedia na https://nadaciaksk.sk/," uvádza KSK.

Predvianočné aktivity kraja priniesli nadácii viac ako 2 000 eur. Deti tiež na Mikuláša dostali od KSK balíčky a pred Vianocami zas poukážky na nákup športového vybavenia v hodnote 100 eur.

Bábkové divadlo v Košiciach tiež pre ne zahralo inscenáciu, na ktorú bol vstup voľný.

„Jedna z aktivít priniesla potešenie aj seniorom a klientom v župných zariadeniach sociálnych služieb. Vianočné stromčeky, ktoré ozdobili deti zo základných škôl v Košickom kraji, putovali k ľuďom, pre ktorých je práve pozornosť často tým najväčším darom," uzavrela župa.

Viac k témam: Advent, Mládež, Podpora, talenty
Zdroj: SITA.sk - Nadácia KSK pomohla počas adventu mladým talentom i seniorom, predvianočné aktivity kraja im priniesli viac ako 2 000 eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.