Pondelok, 16. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Obvinení sú stíhaní pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných súvisiacich trestných činov, ako je vydieranie, hrubý nátlak, poškodzovanie cudzej veci a iné.
BANSKÁ BYSTRICA 1. februára (WebNoviny.sk) – Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pre prípravné konanie v Banskej Bystrici nevyhovel v plnom rozsahu návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie do väzby Ľubomíra K., prezývaného Kudla, a ďalších dvanásť obvinených zo skupiny podsvetia zvaných takáčovci.
Na šiestich vrátane Kudlu uvalil väzbu, ostatných siedmich prepustil zo zadržania. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor i obvinení podali voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Agentúru SITA o tom dnes informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.
Učastníka štyroch olympiád Jagnešáka zadržala polícia
Obvinení sú stíhaní pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných súvisiacich trestných činov, ako je vydieranie, hrubý nátlak, poškodzovanie cudzej veci a iné. Dôvodom na väzbu je obava, že by mohli ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. Podľa prokuratúry trestnú činnosť páchali od roku 2009 do súčasnosti. Zadržali ich pri policajnej akcii Aladin v nedeľu 29. januára. Vtedy sa nepodarilo Kudlu zadržať, následne sa sám prihlásil na polícii. Podľa obhajcov všetci zadržaní obvinenia odmietli. Okrem trinástich zadržaných ďalších osem osôb stíhajú na slobode.
Vo väzbe skončil aj známy bobista Milan J. Reprezentoval Slovensko na štyroch zimných olympijských hrách a na konci novembra 2016 kandidoval na šéfa Slovenského olympijského výboru (SOV). Milan J. po prehratých voľbách naďalej zostal pôsobiť ako šéf Slovenského zväzu bobistov. Slovenský olympijský výbor vo svojom stanovisku vyhlásil, že s ľútosťou zobral na vedomie informáciu o zadržaní tohto viacnásobného slovenského olympionika v bobovom športe.
Medzi zadržanými je aj zástupca riaditeľa Jednotky operatívneho nasadenia (JON) Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) podplukovník Branislav B. s prezývkou Baki.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Matovič vystúpi s pômockami, je zvedavý na Dankovu reakciuNasledujúci článok
Od roku 2019 majú byť spoplatnené všetky igelitové tašky
Ako nestarnúť? Lekár Michael Greger odhaľuje vedecké tajomstvá dlhovekosti
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany