Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Blanár schválil viac ako 700-tisíc eur na nákup odmínovacích systémov Božena pre Ukrajinu

 Webnoviny   8. december 2023  159  
Blanár schválil viac ako 700-tisíc eur na nákup odmínovacích systémov Božena pre Ukrajinu

8.12.2023 (SITA.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) schválil finančný príspevok v hodnote 750-tisíc eur na nákup dvoch kusov odmínovacích systémov Božena 4+, ktoré sú určené na odmínovanie ukrajinského územia.

Zmluvu o poskytnutí príspevku dnes podpísal riaditeľ Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu Tomáš Bokor a veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Myroslav Kastran.

Ukrajina je v súčasnosti najzamínovanejšou krajinou na svete, čo predstavuje obrovské nebezpečenstvo pre civilné obyvateľstvo, zabraňuje jeho návratu na oslobodené územia a významným spôsobom poškodzuje ekonomiku krajiny. Verím, že naše Boženy, produkt slovenského priemyslu, prispejú k vyčisteniu územia nášho suseda od mín a aspoň trochu uľahčia život civilistov," povedal Blanár. Boženy bude využívať špeciálny odmínovací tím v Chersonskej oblasti.

Viac k témam: Minister zahraničia, Odmínovací systém Božena, pomoc Ukraine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Blanár schválil viac ako 700-tisíc eur na nákup odmínovacích systémov Božena pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.