Pondelok, 13. júl 2020
Prevažne slnečno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Zmeňte štýl svojho bývania

 Futurino  17. december 2019  263
Zmeňte štýl svojho bývania

Zmeniť štýl bývania pre vás nemusí byť značná finančná záťaž. Množstvo dekorácií, ktoré konkrétny štýl tvoria si môžete zhotoviť v pohodlí domova. Stačí vám na to len pár drobností, šikovné ruky a chuť pustiť sa do zmeny.


Existuje množstvo štýlov bývania. V snahe zariadiť si domov štýlovo, útulne a hlavne pohodlne siahame po rôznych prvkoch dekorácií a nakoniec to aj tak nie je to, čo by sme chceli. 


Na druhú stranu ak kúpite nábytok, koberec a luster v jednom štýle niečo tomu chýba. Dekorácie sú to, čo každý príbytok oživí. Neveríte? Aj obyčajná malá dečka, na ktorej je zarámovaná fotka rodiny vie oživiť nie len strohý kus nábytku, ale aj nudnú kanceláriu. Čo sa kam hodí a koľko toho má byť vám prezradíme teraz.


Vintage/provensálsky štýl


V poslednom čase veľmi obľúbený nie len vo svete módy ale aj v zariaďovaní príbytkov je vintage štýl. Prišiel k nám z Francúzska a typický je preň nádych histórie. Prevládajú v ňom bledé farby nábytku aj stien. Ďalšou typickou črtou tohto štýlu sú dekorácie. Množstvo ozdobných dečiek, vankúšikov, ornamenty na nábytku . Ak siahnete po vzoroch levandule získate nádych provensálskeho štýlu. Práve levanduľa je jeho znakom a ak bude všade (obrusy, dečky, vankúše, závesy, záclony,...). Ak sa vám nedarí zohnať dekorácie s týmto kvietkom môžete si v jeho farbách zladiť doplnky. 


Dekoračné látky metráž v odtieňoch levanduľovej farby zoženiete v každom lepšom obchode s textilom. Ušiť si z nich ozdobný vankúšik, alebo obrús už pre vás bude hračkou. 


Vidiecky štýl


Vidiecky štýl je vhodný na chalupy ale pokojne sa hodí aj do predmestských domčekov a domov na dedine. Je príbuzný vintage štýlu, ale neobsahuje toľko ornamentov a dekorácií. Prevládať by v ňom mal masívny nábytok z dreva, drevená podlaha a hlavne doplnky. Prim hrajú keramika a modrotlač. Nič zlé nespravíte ak miesto modrotlače budete mať v kuchyni kárované závesy, ktoré budú ladiť s obrusom. 


Pokiaľ nie ste zástancom moderného minimalistikého štýlu na zútulnenie vášho domova potrebujete jednoducho dekorácie. Deka, ktorá vás zohreje počas chladných večerov, vankúše, farebné obrúsky, vkusné závesy a záclony, obrázky či fotky v štýlových rámoch. Množstvo z tohto si môžete zhotoviť doma. Všetko čo na to potrebujete zoženiete na stránke Bubulakovo. Stačí vám k tomu len pár metrov látky, ihla a niť a váš domov môže získať iný štýl bývania.