Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Vytvorte si oddychovú zónu aj na svojej záhrade

 Seocentrum  23. marec 2021  147
Vytvorte si oddychovú zónu aj na svojej záhrade

Keďže pandémia koronavírusu nás stále obmedzuje v cestovaní, prirodzene budeme tráviť veľa času na svojej záhrade. Ak bývate v rodinnom dome a máte vlastnú záhradu, vytvorte si oddychovú zónu aj na svojej záhrade. Začína jar, preto sa pustite do toho čím skôr, aby ste si na jar, ale aj cez leto mohli vychutnávať pohodu v tejto exteriérovej oddychovej zóne.


Pergoly ako dokonalá ochrana pred počasím


Oddychové zóny v exteriérovej časti by mali byť ale chránené pred počasím. Počasie je nevyspytateľné a kým jeden deň svieti slnko, druhý deň môže fučať a pršať. 


Ak si chcete zakryť túto exteriérovú oddychovú zónu, odporúčame vám práve pergoly. Nové pergoly by mali ladiť k architektúre rodinného domu a čo sa týka typu, odporúčame uprednostňovať kvalitné bioklimatické pergoly vyrobené z hliníka. Zvládnu aj nepriazeň počasia a ochránia vás pred slnečnými lúčmi najmä v lete. Vytvárajú príjemnú klímu, čo v lete určite oceníte.


Ratanový, či drevený záhradný nábytok


Aby ste si mohli vychutnávať pohodlie v oddychovej zóne na záhradke, je potrebné si kúpiť nábytok. Nie však hocijaký, ale kvalitný záhradný nábytok. 


Odporúčame vyberať ratanový, či drevený masívny nábytok. Do popredia sa dostáva aj nábytok z teakového dreva, ktorý krásne vynikne aj pod pergolou.


Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ záhradného nábytku, všímajte si predovšetkým veľkosť a stabilitu tohto nábytku.


Výber nábytku prispôsobujte aj svojmu vkusu. Niekomu vyhovuje ratan, či umelý ratan. Niekto zase uprednostní kvalitné masívne drevo.


Ak si chcete vytvoriť oddychovú zónu aj na svojej záhrade, okrem pergoly a kvalitného záhradného nábytku nezabúdajte aj na krbové kachle. Tie krásne vyniknú na terasách a vďaka nim si môžete vychutnávať pohodlie aj počas chladného ročného obdobia.


Určite vám odporúčame zabezpečiť si aj podsedáky, vankúše, ale aj dizajnové kvetináče s kvetmi.


Zdroj obrázka: Autor:  JRP Studio / Shutterstock.com