Pondelok, 8. marec 2021
Mierna oblačnosť  0,8 °C
Mimoriadne správy

Doplňte svoju spálňu štýlovým a praktickým nábytkom

 Futurino  27. január 2021  142
Doplňte svoju spálňu štýlovým a praktickým nábytkom

Či už renovujete stávajúce bývanie alebo sa pomaly pripravujete do vášho nového domova, praktických pomôcok nie je nikdy dosť. Nezáleží na tom, či sa jedná o kuchyňu, obývaciu izbu alebo vašu spálňu, vždy je dôležité nezabudnúť doplnky, ktoré sú vítané a nutné v každej domácnosti.


Majte vždy všetko po ruke


Spálne sú miestom, kde väčšina ľudí hľadá odpočinok a relaxáciu po náročnom dni, avšak i tu je treba myslieť na všetky bytové nutnosti. Patria medzi ne skrine, poličky, alebo nočné stolíky, bez ktorých sa skutočne neobídete. Postele bez nočných stolíkov sú totiž ako hrnčeky bez uška. O ich praktickosti niet pochýb. Slúžia ako skvelý, zmenšený úložný priestor a vďaka nim máte pri sebe počas noci všetko, čo potrebujete - od vaše obľúbenej knižky až po pohár s vodou. Svoje miesto si nájdu v každej spálni, navyše svojimi pomerne malými rozmermi nezaberajú zbytočne veľa miesta. 


Výška je dôležitá 


Mnohým to možno ani nenapadne, no výška nočného stolíka hrá svoju rolu. Odporúča sa, aby bol vysoký zhruba tak ako vaša posteľ, alebo o pár centimetrov vyšší. Príliš nízko stoly bývajú veľmi často nepraktické a odkladanie predmetov naozaj nepohodlné. Jedným z mnohých bonusov u vyšších typov je taktiež možnosť väčšieho úložného priestoru. Samozrejme, deku sem pravdepodobne neschováte, ale poslúži vám skvele ako vaša súkromná, malá knižnica. Je už iba na vás, či zvolíte model s klasickou poličkou alebo zásuvkou. Zásuvky sú rozhodne praktickejšie v prípade, že máte malé deti.


Nezabudnite na materiál 


V dnešnej dobe, kedy do sveta mieri jeden trend za druhým, môžete nájsť nočné stolíky rôznych druhov. Pri výbere je však dobré, aby ste sa sústredili na ostatné kusy nábytku vo vašej spálni a vybrali tak stolík, ktorý vhodne zapadne aj farebne. Obľúbeným materiálom je určite drevo, ktoré si stále drží svoje prvenstvo na trhu. Vďaka rozmanitosti môžete objaviť mnoho odtieňov aj veľkostí. 


Drobné detaily vždy potešia


Skrine, šatníky alebo nočné stolíky sú pomocníkmi, bez ktorých sa rozhodne neobídete. Ale nezabúdajte ani na drobnosti, ktoré vytvárajú príjemnejšie a domáckejšie prostredie. Môžu to byť živé alebo umelé kvetiny, vázy, maľované obrazy alebo napríklad i nová posteľná bielizeň.


Zdroj obrázka: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Bez úložných priestorov to nejde


Čím viac poličiek, tým viac miesta. Presne to vám zaručia kvalitné vstavané skrine a šatníky. Sú praktické, ponúkajú množstvo miesta a výborne doplnia akýkoľvek priestor. Nemusíte riešiť nedostatok zásuviek, alebo málo miesta pre obliečky a vankúše. Vstavané skrine pojmú všetko bez najmenších problémov a ešte zostane dostatok miesta pre oblečenie. 


Posuvné dvere alebo krídlové?


Vstavané skrine a šatníky vám pomôže vybrať takzvaný online konfigurátor. Je to naozaj jednoduché. Zvolíte si, či chce vstavanú skriňu s krídlovými alebo posuvnými dverami, zadáte všetky potrebné rozmery, od výšky až po hĺbku a ďalej už len vyberáte vnútorné vybavenie. Takto veľmi rýchlo a efektívne zistíte, aký kus je pre váš byt alebo dom ten najpraktickejší. A v prípade, že si nebudete vedieť rady, skúsení odborníci vám bez problémov poradia. 


Svoje miesto si nájdu všade


Nie je pochýb o tom, že vstavané skrine dokážu elegantne doplniť vašu spálňu, no využiť sa dajú prakticky kdekoľvek. Od detskej izby až po predsieň, kam hravo schováte všetky zimné bundy. Je však nutné si pred kúpou všetko riadne zmerať a zamerať sa na celkový dojem, tzn. že v prípade, ak hľadáte vstavanú skriňu do zariadenej miestnosti, materiály ostatných kusov nábytku by so sebou mali v rámci možnosti čo najviac ladiť. 


Inšpiráciu nájdete všade okolo seba. 


Zdroj obrázka: Svet_Feo / Shutterstock.com