Pondelok, 8. marec 2021
Mierna oblačnosť  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Keď sa blíži veľkonočné obdobie...

 Seocentrum  27. január 2021  140
Keď sa blíži veľkonočné obdobie...

Hoci sú Vianoce najkrajšími sviatkami v roku, ale keď končia, tak ich o pár týždňov či mesiacov vystrieda vždy Veľká noc. Aj na veľkonočné obdobie sa pripravujeme varením, pečením, prijímame návštevy, deti chodia šibať starých rodičov a samozrejme, vyzdobujeme si aj svoje domácnosti veľkonočnými dekoráciami a zaujímavými ozdobami, aby sme si ešte viac sprítomnili sviatočné okamihy veľkonočného obdobia.


Jarná výzdoba nášho domova


Ešte prednedávnom sme sa tešili z vianočných dní, keď sme ozdobovali stromček, vešali na dvere rôzne vianočné ozdoby, skrášľovali svoj príbytok vianočnými dekoráciami. Teraz sme v očakávaní sviatkov jari, keď pomaly, ale isto, nám na dvere zaklope Veľká noc. A opäť budeme v plnom prúde veľkonočných príprav, ktorých súčasťou je aj vyzdobenie našej domácnosti zaujímavými veľkonočnými dekoráciami, ktorými si skrášlime svoj dom či byt


K už tradičným symbolom Veľkej noci patria vajíčka, baranček, zajačikovia, veľkonočné vence či venčeky alebo svietniky. A rozhodne tieto dekorácie nesmú chýbať ani v našom príbytku. Pohľad na roztomilého zajačika alebo na štýlový svietnik vyzdobený veľkonočným motívom poteší každého z nás. 


Vyberajte dekorácie podľa nábytku


Každá správna gazdinka vie, že v domácnosti je dôležitý každý jeden detail. A celkový dojem, ktorý vzbudzuje náš príbytok dotvárajú aj maličkosti, ktorými sú rôzne dekorácie do bytu. Pri ich výbere by sme sa mali riadiť základným pravidlom, ktorým je zladenie dekorácií s nábytkom jednotlivých miestností. 


Čo sa týka motívu, ten by mal byť v súlade s danou izbou, v ktorej sa dekorácie budú nachádzať. Samozrejme, aj farebné kombinácie sú dôležité, aby doplnky nepôsobili ako päsť na oko. Ak dokážeme vhodne zvoliť dekorácie, tak vytvoríme tú správnu atmosféru domova, ktorý bude oázou pokoja pre nás i našich blízkych.  


Zdroj obrázku: Nyura / Shutterstock.com