Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Čo vo svojej záhrade určite oceníte?

 Seocentrum  23. marec 2021  146
Čo vo svojej záhrade určite oceníte?

S príchodom jari trávime viac času v exteriéri. Po dlhej zime nás teplé jarné počasie dobíja energiou a je teda jasné, kde budeme tráviť najviac času.
Čo vo svojej záhrade určite oceníte?


Nádrže na dažďovú vodu


Máte okrasnú, ale aj úžitkovú záhradu? V tom prípade by vám na záhrade nemala chýbať kvalitná nádrž na dažďovú vodu. Kvalitné podzemné nádrže na dažďovú vodu by mali byť vyrobené z betónu, odolného betónu. Sú veľkých rozmerov, ale tým, že sa umiestňujú pod zem, neprekážajú. 


Pomáhajú uskladniť podstatne väčšie množstvo dažďovej vody ako klasické plastové sudy, ktoré využíva väčšina majiteľov záhradiek. Dažďová voda je pre plodiny, úrodu, ale aj pôdu veľmi prospešná, preto je potrebné ju skladovať.


Vodu si z týchto nádrží vyčerpáte klasickým čerpadlom na vodu. Nemusíte sa báť, že by sa voda v nádrži znehodnotila.


Zámkovú dlažbu


Nemáte na záhrade súcu dlažbu, resp. máte dlažbu, ktorá vám praská? Odporúčame vám starú dlažbu vymeniť za luxusnú zámkovú dlažbu. Luxusná zámková dlažba vám skrášli chodník ku vchodovým dverám, ale celkovo chodníky na záhrade budú vyzerať krajšie, ak na ne použijete peknú zámkovú dlažbu. 


Vyvýšené záhony


Máte malú záhradu a uvítali by ste viac možností na sadenie? Skúste si na záhradku umiestniť vyvýšené záhony. Nezaberajú veľa miesta a umožnia vám pestovať plodiny, ktoré by sa vám inak na záhradku nezmestili.


Do vyvýšených záhonov môžete zasadiť cherry paradajky, ale aj rôzne bylinky, ktoré bežne používate v kuchyni a prípravu jedál si bez nich neviete predstaviť.


Záhradné obrubníky a živé ploty


Vo svojej záhrade určite oceníte aj záhradné obrubníky. Lepšie vám pomôžu oddeliť okrasnú záhradu od trávnika, čím vám výrazne uľahčia aj ich údržbu a kosenie trávnika.


Určite oceníte aj živé ploty, ktoré môžete s pomocou konštrukcie umiestniť k záhradnej hojdačke. Vytvoríte si tak kútik, kde vás ľudia z ulice nebudú vidieť a budete si tak môcť vychutnávať pohodu na záhradnej hojdačke.


Zdroj obrázka: Autor:  Patryk Kosmider / Shutterstock.com