Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Užitočné rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní detských izieb

 Seocentrum  16. november 2018  495
Užitočné rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní detských izieb

Každé dieťa túži po krásnej detskej izbe, kde ho budú obklopovať jeho obľúbené hračky a kde sa bude cítiť príjemne za každých okolností.
Ak uvažujete o reorganizácii detskej izby svojich detí, poradíme vám, ako pri nej postupovať, aby ste na nič dôležité nezabudli.


Detskú izbu rozdeľujte na zóny

Už pri hľadaní nového detského nábytku musíte myslieť na to, že vaše deti sa budú v detských izbách nielen hrať, ale aj spať a učiť. Práve preto je dôležité dôkladne si premyslieť zónovanie detskej izby a rozdeliť ju na tri základné zóny: hraciu, študijnú a spaciu. Všetky tieto zóny musia byť poprepájané, ale zároveň separované.

Ako ale tieto zóny usporiadať? Kam ktorú zónu umiestniť? Tieto zóny dokážete vytvoriť aj pri malých detských izbách. Myslite však na to, že dieťa potrebuje pri učení dostatok svetla a práve preto je dôležité študijnú zónu umiestňovať priamo k oknu. V zimných mesiacoch síce musí byť pracovná plocha osvetlená umelým osvetlením, no umelé osvetlenie nikdy nenahradí to prirodzené prichádzajúce z exteriéru.

Spacia časť sa neodporúča dávať k dverám, ale zároveň by nemala byť priamo pod oknom. Odporúčame vám ju dávať do tmavšieho kúta vzdialeného od dverí.

Hracia časť by mala byť umiestnená ideálne v strede detskej izby. Opticky ju oddelíte otvorenou knižnicou a ohraničíte ju kvalitným detským kobercom s rozprávkovým motívom.

Izba musí hýriť farbami

Detské izby by nemali byť pochmúrne. Ak ste obdivovateľmi minimalistického štýlu, musíme vás sklamať, detské izby sa nedajú zariadiť minimalisticky v neutrálnych odtieňoch. Detské izby by mali hýriť farbami všade, kam sa len vaše dieťa pozrie.
Kreatívnym dušiam odporúčame nakresliť detské rozprávkové motívy priamo na stenu. Tí, ktorí nevedia dobre kresliť, poprípade chcú niečo originálnejšie, no zároveň chcú na stene detské motívy, odporúčame kúpu detských papierových fototapiet s rozprávkovou potlačou.

Úložné priestory na hračky

Najväčší problém robia paradoxne úložné priestory na hračky. Ak ich má váš potomok veľa, odporúčame vám kúpu plastových boxov, kde budete ukladať hračky, s ktorými sa vaše dieťa nehrá, resp. nehrá tak často. Vynikajúcim a zároveň praktických kúskom sú látkové koše, do ktorých si dieťa samo naukladá hračky a vy sa tak nepotknete o autíčka, bábiky a nepristúpite rozostavané stavebnice, či detské puzzle.

Vytvorte vášmu potomkovi detské kráľovstvo a inšpirujte sa týmito radami. Uvidíte, že vás výsledok príjemne prekvapí a čo je hlavné, vaše dieťa bude nadšené.