Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Inšpirácie na bývanie, ktoré vám pomôžu zmodernizovať terasu

 Seocentrum  15. november 2018  877
Inšpirácie na bývanie, ktoré vám pomôžu zmodernizovať terasu

Vo viacerých internetových magazínoch zameraných na bývanie nájdete zaujímavé inšpirácie, ako si zariadiť interiér domácnosti, aby zodpovedal aktuálnym interiérovým trendom, no v máloktorých nájdete aj zaujímavé tipy, ako si zariadiť exteriér domácnosti, čiže terasu a záhradu.


Ak hľadáte zaujímavé inšpirácie na bývanie a okrem interiéru túžite oživiť aj exteriérovú časť vášho domova - terasu, ste na správnom mieste. Pár zaujímavých rád vám ponúkneme aj my.

Terasa prepojená s interiérom

Ak vlastníte bungalov a už pri projektovaní vášho domu ste apelovali na prepojenie interiéru s exteriérom a architekt vám to navrhol podľa vašich predstáv, museli ste počítať s tým, že tento terasový priestor musíte zariadiť tak, aby vám počasie neznehodnotilo nielen terasový nábytok, ale aj obklad a dlažbu. Ak chcete zmodernizovať otvorený terasový priestor, odporúčame vám dlažbu vymeniť za drevené terasové dosky vo vzore perodrážky. Jednotlivé kusy budú do seba perfektne zapadať a vy sa samozrejme pri tom ani len nezapotíte. Modernejšie terasy majú namiesto kamenných dlažieb šikovné terasové dosky vyrobené z kvalitného zdravého slovenského dreva.

Na otvorené terasy sa vám bude hodiť jednoznačne ratanový nábytok, konkrétne ten z umelého ratanu, ktorý je trvácejší a zvládne akékoľvek výkyvy teplôt. Stačí, ak si na tento nábytok (stoličky) kúpite hrubšie podsedáky a pletené deky (z hrubej priadze), ktoré si podľa potreby prinesiete z obývačky.

Lampáše a svetelné reťaze

Svetelné reťaze a všadeprítomné lampáše vám pomôžu zútulniť nielen vašu terasu, ale celkovo váš záhradný priestor. Obklopte sa peknými lampášmi, ktoré odporúčame zladiť s podsedákmi, ale aj s prehozmi na záhradnom/ terasovom stole.

Okrem lampášov a svetelných reťazí nezabúdajte na vonné sviečky, ktoré vám dotvoria atmosféru a plamienky upokoja vašu myseľ. Tieto dekorácie nájdete aj v sekcii dekorácie do záhrady, ale aj dekorácie do bytu. Sú to univerzálne dekorácie vhodné do akéhokoľvek priestoru, preto vám ich odporúčame vyhľadať a kúpiť.

Kvety, samé kvety

Nech už máte terasový priestor otvorený, alebo zatvorený, obklopte sa kvetmi. Stačí zaimprovizovať a pouväzovať špagáty tak, aby ste na ne mohli uviazať usušené bylinky.
Kvety odporúčame mať aj na prestieraní – odporúčame kúpu ľanových prehozov s vyšívanými kvetmi. Na stôl umiestnite starý zaváraninový pohár, obviažte ho jutovou stuhou a vložte doň kvety zo záhrady. S takýmito nápadmi sa stretnete na viacerých portáloch, ktoré na nich prezentujú inšpirácie na okrasné záhrady.

Ak okrem terasy plánujete aj reorganizáciu záhrady, odporúčame vám zriadiť si dažďovú záhradu. Je to v podstate priehlbina, ktorá zachytáva dažďovú vodu. Vzhľadom na neustále suchá cez letné mesiace vám prítomnosť dažďovej záhrady príde vhod.