Štvrtok, 23. január 2020
Jasno  -2,1 °C
Mimoriadne správy

Šikovné riešenia, ktoré oceníte aj vo vašej kuchyni

 Seocentrum  16. september 2018  458
Šikovné riešenia, ktoré oceníte aj vo vašej kuchyni

Každá žena túži po moderne zariadenej kuchyni. Túži mať veľký priestranný jedálenský stôl s oblými hranami, masívne jedálenské stoličky, kvalitné spotrebiče, ale aj kvalitný obklad a dlažbu.
Niekedy sa však musíme uskromniť a uprednostniť lacnejšie vybavenie pred tým, čo sa nám páči a čo je kvalitnejšie.


Pri zariaďovaní miestnosti, kde sa pripravuje a vo väčšine prípadov aj konzumuje jedlo, musíme hľadieť na rozmery miestnosti a rozvody elektriny a vody. Ak plánujete menšie rekonštrukcie tejto miestnosti, prečítajte si nasledujúce šikovné tipy, ktoré vo vašej kuchyni s určitosťou oceníte.

Výsuvné elektrické zásuvky

Bez nich si nevieme predstaviť fungovanie v kuchyni. Zapájame do nej všetky spotrebiče, ktoré potrebujeme pri príprave a uskladňovaní jedál – šporák, chladnička, mraznička, mikrovlnka, mixér, odšťavovač atď. Ak chcete elektrické zásuvky zamaskovať, ale zároveň ich chcete mať po ruke, vyberte si praktickejšie výsuvné zásuvky. Podľa potreby si ich vysuniete, kedykoľvek budete potrebovať. Namontovať si ich môžete priamo do pracovnej dosky. V prípade, že vám táto možnosť nevyhovuje, môžete si ich namontovať zospodu horných skriniek. Určite však zásuvky neprekrývajte masívnym stolom s hrubými stolovými nohami. Tieto zásuvky by boli prakticky nepoužiteľné.

Košové systémy

Neustály tlak na triedenie odpadu vás môže presvedčiť, aby ste s triedením odpadu začali aj vy. Ak ale neviete, kam hádzať roztriedený odpad a neviete si predstaviť, že by ste mali viac košov v spodných skrinkách kuchynskej linky, pozrite si najnovšiu ponuku najmodernejších košových systémov. Sú to plastové nádoby, ktoré sa montujú do spodných skriniek a umožňujú majiteľom triediť odpad. Ľahko sa čistia a vysýpajú, takže sa nemusíte báť nejakého zadrhávania.
Odporúčame vám na spodné skrinky kuchynskej linky namontovať pevnejšie nábytkové kovania.

Sklenené nádoby na drobné potraviny

Inšpirujte sa vidieckym štýlom a namiesto pôvodných obalov umiestňujte drobné potraviny, ako koreniny, strukoviny, sušené ovocie, sušené bylinky, hríby do sklenených nádob s pevným uzáverom, ktorý do nich nevpustí ani trošku vlhkosti. Tieto sklenené nádoby môžete použiť najmä na koreniny. Umiestňujte ich do otvorených políc kuchynskej linky – ideálne v blízkosti varnej dosky. Zároveň ich nedávajte tak, aby ste do nich pri otvorení plných interiérových dverí vrazili.

Ak plánujete rekonštrukciu kuchyne, vezmite si naše rady k srdcu.