Utorok, 21. január 2020
Polojasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Dôležité veci, na ktoré netreba zabúdať pri rekonštrukcii kúpeľne

 Seocentrum  21. júl 2018  886
Dôležité veci, na ktoré netreba zabúdať pri rekonštrukcii kúpeľne

Kúpeľňa je miestnosť, ktorá najhoršie znáša vysokú vlhkosť a práve preto, ak ju plánujete rekonštruovať, nemali by ste podceňovať výber zariadenia a materiálu potrebného na rekonštrukciu kúpeľne. Rekonštrukcia kúpeľne je finančne náročná, najmä vtedy, ak máte umakartové jadro a plánujete ho vymeniť za murované. Na čo však nezabúdať pri rekonštrukcii kúpeľne?


Vyberajte vodeodolnú špárovaciu hmotu

V kúpeľni sa aj napriek pravidelnému vetraniu hodnoty vlhkosti držia pomerne vysoko a práve preto by ste si mali dať záležať na výbere škárovacích hmôt. Ak ste si za obklad zvolili kvalitný a trváci travertín, sústreďte sa aj na výber vodeodolných škárovacích hmôt. Škárovacie hmoty by mali byť nielen vodeodolné, ale mali by brániť bujneniu baktérií, ktoré spôsobujú rozšírenie plesní z jedného miesta na druhé. Vodeodolná škárovacia hmota by mala byť najmä v tesnej blízkosti vane, sprchového kúta, ale aj WC.

Sprcha, alebo kúpeľ?

Výber vane alebo sprchového kúta býva veľkou dilemou snáď každej rodiny, ktorá sa vrhla do rekonštrukcie kúpelne. Ak vám to rozmerovo pasuje, ideálne je dať si oboje, ale ak nie, zvážte priestorové rozloženie kúpeľňového nábytku. Odporúčame vám zakresliť si rozloženie nábytku a vane/ sprchového kúta.

Odporúčame vám vybrať si vaňu, z ktorej zároveň vytvoríte aj sprchový kút tým, že si dáte namontovať vaňovú zástenu. Je to najideálnejšie riešenie pre každú rodinu. Čo sa týka vaňovej batérie, jednoznačne vám odporúčame vyberať vaňovú termostatickú batériu. Ak máte sprchu, tak samozrejme sprchovú batériu. Najlepšie sú chrómové batérie, pretože dlho vydržia.

Šetrenie priestoru a závesné skrinky

Ak nedisponujete veľkým priestorom v kúpeľni a potrebujete získať úložný priestor, odporúčame vám potom vyberať si závesné skrinky ideálne z MDF dosiek. Tie sú vhodné do vlhkých priestorov. Závesné skrinky môžete umiestniť ideálne pod a nad umývadlo. Keď už budete vyberať závesné skrinky, čo keby ste si pozreli ponuku závesných WC?

Skôr, ako začnete s osekávaním starého obkladu a vymieňaním sprchového kúta a vane, prečítajte si naše rady. Pomôžu vám pri zariaďovaní novej modernej kúpeľne.