Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Ostré slnko na vašej terase? Zatieňte ho účinnou markízou

 Seocentrum  31. máj 2022  548  
Ostré slnko na vašej terase? Zatieňte ho účinnou markízou

K peknému počasiu a príjemným teplotám neodmysliteľne patria aj terasy. A nemyslíme len terasy vašich obľúbených podnikov. Ak máte rodinný dom, zrejme máte aj terasu. Je to predsa jedna z najväčších výhod bývania v rodinnom dome.


Aj slnka veľa škodí


Nie vždy sa však zo slnečných lúčov tešíme. Myslíme teraz na letné horúčavy, ktoré nás čakajú čo nevidieť. Pobyt na priamom slnku počas toho ako je slnko najsilnejšie, vie často skôr uškodiť, než pomôcť.


Preto je aj pri vlastnej terase dobré zvážiť nejaké jej prekrytie. Budete sa tak môcť chrániť pred ostrým slnkom a získate viac času, ktorý budete môcť v pohodlí stráviť na svojej terase pri akejkoľvek činnosti. Od pohodového vychutnávania si guľôčok s čučoriedkovou príchuťou, po grilovačky s priateľmi.


Elegantné a účinné riešenie


Jedným z obľúbených druhov tienenia terás sú moderné markízy. No povedzte, nespája sa vám predstava markízy s predstavou leta? Pre ochranu pred príliš silným slnkom sú markízy overené riešenie, ktorého pôvod môžeme hľadať prinajmenšom v staroveku.


Ako sme už načrtli, ochrana pred slnkom je ich hlavnou funkciou. V závislosti od typu markízy a jej látky však môžu zvládnuť aj jemný dážď. Po dizajnovej stránke ide o jemné až minimalistické riešenie a v stiahnutom stave sú markízy takmer neviditeľné. Obzvlášť sa to týka kazetových markíz, ktoré sú v stiahnutom stave uložené v boxe. Exteriér vášho domu však rozhodne nebudú kaziť ani otvorené markízy s „priznanou“ látkou aj ramenami.


Najvýraznejším prvkom markízy je pochopiteľne jej látka. Na výber máte pestrú paletu farieb a vzorov, takže si môžete vybrať vhodnú látku podľa svojich preferencií. Od nenápadných odtieňov až po látky žiarivých farieb, ktoré rozhodne zaujmú.


Zdroj obrázka:Shutterstock.com
Autor: Jerome.Romme