Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Ako zariadiť izbu pre tínedžera?

 PlaCla  31. máj 2022  317  
Ako zariadiť izbu pre tínedžera?

Izba tínedžera – miesto, kde je možné všetko. Miesto odpočinku a relaxácie, ale aj zábavy, štúdia, večierkov a niekedy aj jedla. Jedným slovom – celý malý svet sa musí zmestiť do jednej miestnosti! Okrem funkčnosti usporiadania je veľmi dôležitý aj jeho vzhľad! Každý mladý človek chce mať predsa nielen pohodlné a praktické útočisko, ale aj jednoducho super izbu. Ako ho teda zariadiť? S pomocou vhodných dekorácií.


Doplnky do izby pre tínedžera


Nábytok – pochopiteľne, má v ňom mať miesto. Okrem najpotrebnejšieho nábytku sa oplatí zaistiť, aby bolo v izbe tínedžera aj miesto pre síce menej užitočné, ale pohodlné a zaujímavé kusy nábytku, ako sedací vak, taburet alebo závesné kreslo, v ktorom bude možné sedieť a čítať si knihu alebo hrať sa na konzole. Je potrebné mať na pamäti, že namiesto podlahovej krytiny v izbe tínedžera je lepšie položiť zaujímavý koberec. Pýtate sa prečo? Je ľahké ho vymeniť, tínedžeri majú totiž veľmi premenlivý vkus. Najdôležitejšie však je, že sa ľahko udržuje v čistote. To oceníte po večierkoch s priateľmi, kedy z koberca ľahko vytrasiete všetky omrvinky. A čo steny v izbe tínedžera? Veľmi dôležitá je samozrejme farebná schéma. Oplatí sa použiť fototapetu, ktorá bude skvelou výzdobou a bude odkazovať na bohatú osobnosť mladého človeka.


Fototapeta do izby pre tínedžera


Existuje toľko vzorov fototapiet, že je nemožné, aby ste nenašli ten pravý! Fototapeta je ideálnym riešením nielen pre veľké steny, ale aj pre malé plochy. Skvele vynikne pri posteli, kde jasne označuje oddychovú zónu. Môže to byť ľahká, jemná fototapeta podporujúca relaxáciu alebo naopak – niečo expresívne, odkazujúce napríklad na koníčky alebo obľúbené motívy. Fototapety sú taktiež veľmi módne. Panorama New Yorku vnesie metropolitnú atmosféru, zatiaľ čo veľké kvety romantizmus. Môžete zvoliť fototapety so zvieracími motívmi alebo aj totálne abstrakcie – výber je tu naozaj široký. Zaujímavou a veľmi praktickou výzdobou do izby tínedžera bude fototapeta s mapou sveta. Nielenže sa z nej môže veľa naučiť, ale je tiež jednoducho originálna. Alebo sa možno stane inšpiráciou...? Skutočným hitom sú fototapety zobrazujúce les, ktoré sú ideálne do izby dievčaťa a aj chlapca. Určite vytvoria úžasnú a útulnú atmosféru a zároveň urobia veľký dojem.


Fototapeta sa ľahko aplikuje, takže tínedžer môže spoločne so svojimi rodičmi prispieť k zmene usporiadania svojej izby – určite na to bude hrdý!