Pondelok, 13. júl 2020
Prevažne slnečno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Jednoduché a praktické rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní kúpeľne

 Seocentrum   9. december 2019  230
Jednoduché a praktické rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní kúpeľne

Pri modernizácii nehnuteľnosti sa najviac narobíme práve pri rekonštrukcii kúpeľne. Ak ste si kúpili nový byt, no kúpeľňa potrebuje kompletnú rekonštrukciu od podlahy až po strop, poradíme vám pár jednoduchých a praktických rád, ktoré oceníte práve pri zariaďovaní kúpeľne.


Vaňa, či sprchový kút?


Úplne na začiatok zvážte, či si vyberiete nový sprchový kút, alebo uprednostníte novú vaňu. Mnohé rodiny sa práve na tomto nevedia dohodnúť a neskôr svoje rozhodnutie ľutujú. Doprajte si preto dostatok času na výber. Je potrebné zvážiť požiadavky rodinných príslušníkov, prítomnosť malých detí, zdravotný stav, ale aj priestorové možnosti.


Vo väčších kúpeľniach si napríklad môžete dovoliť aj samostatne stojace vane, kdežto v malých je toto nemožné.


Obklad a dlažba


Keď už budete vedieť, či si vyberiete vaňu, alebo sprchový kút, začnite vyberať obklad na steny a dlažbu, ktorú použijete v kúpeľni. Vyhnite sa gýčovým trblietavým obkladom, ktoré sú síce pekné, ale veľmi rýchlo vyjdu z módy. Uprednostňujte skôr veľkoformátové obklady a dlažbu v prírodných farbách, ktorá kúpeľňu presvetlí a zároveň opticky zväčší. 


Pri výmene obkladu a dlažby zvážte aj výmenu okna v kúpeľni. Ak okná nespĺňajú vaše požiadavky (zadrháva sa, slabo tesní), objednajte nové plastové okná v špecializovaných predajniach.


Upriamte pozornosť najmä na béžovú, zelenú, oranžovú, či sivú a zlatú farbu. Veľkej obľube sa začína tešiť hlavne tmavá sivá a čierna, ktorá v kombinácii s kúpeľňovými batériami a bielym vybavením krásne vynikne.


Jednoduchá závesná skrinka pod umývadlom


Úložný priestor v kúpeľni je veľmi dôležitý. V malých kúpeľniach je to ale problém. Odporúčame vám preto investovať skôr do vodeodolnej bielej závesnej skrinky. Dokonale sa bude kombinovať s ostatným kúpeľňovým vybavením, napríklad s vybavením zo série Villeroy Boch.


Zariaďte si kúpeľňu jednoducho a zároveň účelne. Všetko tak bude mať svoje miesto a vaša kúpeľňa bude moderná a vkusná aj o pár rokov.