Piatok, 7. august 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

3 praktické tipy, ako si zútulniť podkrovné priestory

 Seocentrum  12. september 2019  390
3 praktické tipy, ako si zútulniť podkrovné priestory

Mezonety a rodinné domy s obývanými podkrovnými priestormi sú čoraz častejšie vyhľadávané medzi záujemcami o bývanie. Žijeme v materialistickom svete, kedy chceme vlastniť všetko, čo sa nám páči a automaticky tak potrebujeme aj viac priestoru na bývanie.
Ak žijete v mezonete alebo v rodinnom dome, ktorého súčasťou sú podkrovné priestory, poradíme vám, ako si zútulniť podkrovné priestory.


1. Renovácia schodov


Ak máte do tejto časti vedené schody a nespĺňajú už bezpečnostné požiadavky, je načase tieto schody vymeniť. Vzhľadom na to, že podkrovie máte obývané, potrebujete praktické schody, ktoré nezaberú moc miesta, no zároveň vám zaručujú bezpečnosť. Práve mlynárske schody sú najideálnejšími schodmi do obývaných podkrovných priestorov. Do neobývaných podkrovných priestorov vám odporúčame kvalitné podkrovné schody. Čo sa týka podkrovných schodov do neobývaných podkrovných priestorov, pri výbere sa zamerajte na ľahkú manipuláciu a izoláciu od nevykurovaných priestorov.


2. Kvalitná tieniaca technika


Podkrovné priestory nie sú síce také presvetlené ako ostatné poschodia rodinného domu, no práve v týchto priestoroch býva v najväčších horúčavách neznesiteľne. Na zútulnenie týchto priestorov vám odporúčame vymeniť tieniacu techniku za modernú ešte kvalitnejšiu tieniacu techniku. Typickým tienením pre podkrovné priestory sú rolety, ktoré sú špeciálne určené na strešné okná. Stačí si len nájsť správny rozmer modernejších roliet na strešné okná a podkrovné priestory dostanú iný rozmer.


3. Svetlé farby


Keďže podkrovné priestory nebývajú dostatočne presvetlené najmä na jeseň a cez zimu, kedy sú dni krátke, vyskúšajte zútulniť tieto priestory tým, že ich zosvetlíte. Začnite bielením, výmenou tmavších dekorácií za svetlé a miestnosť bude vyzerať svetlejšie, sviežejšie. V lete oceníte kvality novej strešnej krytiny, na jeseň a v zime zase svetlé vybavenie podkrovných priestorov.


Podkrovné priestory bývajú síce maličké, ale o to viac si dávame záležať na ich zútulnení. Zariaďujte si tieto priestory minimalisticky a chráňte si ich pred priamym slnečným žiarením kvalitnou tieniacou technikou a výbornou strešnou krytinou.