Pondelok, 24. február 2020
Slabý dážď  3,9 °C
Mimoriadne správy

Dokonalý prírodný materiál travertín vám zmodernizuje interiér, ale aj exteriér

 Seocentrum  11. september 2019  180
Dokonalý prírodný materiál travertín vám zmodernizuje interiér, ale aj exteriér

Každý z nás po určitom období túži po modernizácii interiérových priestorov, ale i exteriéru. Inšpirácie prirodzene hľadáme práve v časopisoch o bývaní a na viacerých blogoch zameraných na interiérový a exteriérový dizajn.


Ak plánujete modernizáciu interiéru a exteriéru, prirodzene siahajte skôr po prírodných materiáloch, ktoré zmäkčia daný priestor a budú vynikať vysokou životnosťou. Dokonalým prírodným materiálom je okrem kvalitného dreva aj prírodný kameň travertín.


Dokonalý aj ako exteriérová dlažba


Prírodný kameň travertín má svoje trváce vlastnosti, ktoré môžu zákazníci oceniť aj v exteriéri. Viacerí klienti si práve tento kameň vyberajú ako dlažbu okolo bazéna a dávajú si dokonca z neho vyrábať aj bazénový lem. Dokonale sa však hodí aj ako exteriérová dlažba pri rodinnom dome. Nároky na exteriérovú dlažbu bývajú vysoké, nakoľko najmä v zimnom období a v daždivom období nám záleží na protišmykovosti tejto podlahy. Keďže travertín je prírodný materiál, máte istotu, že zvládne akékoľvek extrémne výkyvy teplôt a počasia. Na výber máme z množstva farebných prevedení a tí, ktorí si potrpia na luxus, si môžu byť istí, že luxusnejšiu exteriérovú dlažbu by nikde nenašli. Luxusné exteriérové dlažby z travertínu sú TOP a vždy aj zostanú.


Obklad stien


Travertín vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam vám dokáže zmodernizovať a skrášliť aj interiérový priestor. V moderných rodinných domoch nájde uplatnenie ako podlaha. Ak ale podlahu neplánujete meniť, využite kvality travertínu a kúpte si nadčasový travertínový obklad. Nadčasový design travertínového obkladu, prírodný materiál, možnosť výberu veľkoformátových obkladov, jednoduchá údržba a vynikajúca životnosť z neho robia jednotku na trhu interiérových obkladov. Nechajte ho vyniknúť v predsieni, na schodišti, ale aj v obývacej izbe.


Kvalita, ktorú oceníte aj o pár rokov


Vyberať si dnes niečo nadčasové je aj pre bytových dizajnérov prioritou. Zainvestujte do moderného nadčasového obkladu a dlažby vyrobeného z pevného, trváceho a esteticky pekného obkladu. Použite však trvácu škárovaciu hmotu, ktorá udrží tento obklad a bude ho chrániť pred plesňami najmä v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.


Ak túžite po modernom obklade a dlažbe, investujte do obkladu a dlažby, ktoré sú vyrobené z vápenca, ktorý vzniká vyzrážaním zo skladkovodných minerálnych alebo termálnych prameňov.