Sobota, 5. december 2020
Jasno  5,9 °C
Mimoriadne správy

Začnite zimnú sezónu lyžovačkou v Tatrách

 Seocentrum  24. október 2020  152
Začnite zimnú sezónu lyžovačkou v Tatrách

Zima klope na dvere a zatiaľ čo si plnými dúškami vychutnávame krásne sfarbenú prírodu, Tatry sa pomaly pripravujú na zimnú lyžiarsku sezónu. Aj keď táto sezóna bude poznačená pandémiou, ak patríte k vášnivým lyžiarom, môžete si užiť lyžovačku aj našich veľhorách.
Začnite zimnú sezónu lyžovačkou v Tatrách.


Vyberte si vhodné ubytovanie


Ak plánujete stráviť lyžovanie v Tatrách, odporúčame vyskúšať lyžovanie v Tatranskej Lomnici alebo na Štrbskom Plese. Práve v týchto dvoch strediskách máme lyžiarske zjazdovky, vleky, ktoré nám umožňujú zalyžovať si na pravom, ale aj umelo snehu na záver sezóny.


Ak si chcete vybrať dobré ubytovanie a plánujete dovolenku tráviť hlavne na svahoch, odporúčame uprednostňovať ubytovanie v blízkosti zjazdoviek, čiže v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.


Máte na výber z luxusných hotelov, pekných penziónov, ale aj z množstva privátov. Posledné menované ale nájdete skôr v iných častiach mesta Vysoké Tatry.


Zimné oblečenie a obuv


Už aj teraz by sme do Tatier mali brávať zimné oblečenie, aj keď je u nás oficiálne ešte jeseň. Čím vyššie ideme, tým sú teploty nižšie. Ak preto nechcete podceniť svoje zdravie, zoberte si na lyžovačku aspoň dve moderné dámske zimné bundy. Jedna by mala byť športová a jedna elegantnejšia určená napríklad na večeru do reštaurácie, či na klasické prechádzky v blízkosti hotelov.


Odporúčame hrubé lyžiarske nohavice, fleecové mikiny, termoprádlo, termo ponožky, hrubé čapice, vlnené šály, lyžiarske helmy a okuliare a samozrejme lyže a inú potrebnú lyžiarsku výbavu na lyžovanie.


Okrem lyžiarok odporúčame brať aj kvalitnú zimnú obuv. Na prechádzky po stredisku, či večere oceníte kožené čižmy, muži pánske zimné nepremokavé topánky. Dámy si môžu brávať aj teplé snehule, či dámske traktory na zimu.


Ak chcete začať zimnú sezónu v Tatrách na lyžovačke, okrem lyžovania odporúčame povinnú prechádzku okolo Štrbského Plesa a prechádzku na Popradské pleso po zimnej ceste.


Ďalej odporúčame ísť peši na Hrebienok a ak vládzete, s pomocou mačiek aj na Zamkovského, či Téryho chatu. Povinná zastávka by mala byť aj na Rainerovej chate, kde každý rok býva cez zimu postavený aj betlehem zo snehu.


Zdroj obrázka: Autor: Jaroslav Moravcik / Shutterstock.com