Sobota, 5. december 2020
Jasno  5,9 °C
Mimoriadne správy

Oblečenie v dámskom šatníku, ktoré môžete nosiť viac sezón

 Seocentrum  23. október 2020  149
Oblečenie v dámskom šatníku, ktoré môžete nosiť viac sezón

Preplnené šatníky, oblečenie ešte s visačkami a stále si nemáte čo obliecť. Ženy každoročne nakupujú veľké množstvo oblečenia, pričom si neuvedomujú, že takýmto nakupovaním podporujú hlavne fast fashion módu.


Textilný priemysel patrí medzi najväčších znečisťovateľov životného prostredia a práve preto by sme všetci bez výnimky mali urobiť všetko pre to, aby sme nepodporovali práve fast fashion módu.


Aké oblečenie v dámskom šatníku vynosíte viac sezón?


Modré slim fit džínsy


Modré slim fit džínsy zvýrazňujú ženské krivky a zároveň sú kombinovateľné s elegantným, aj ležérnym oblečením. Môžu ich nosiť ženy rôznych vekových kategórií a dajú sa nosiť prakticky celý rok. Práve z tohto dôvodu sú najnosenejším kúskom šatníka.


Odporúčame vám kombinovať ich s predĺženými farebnými dámskymi sakami, tričkami z dobrého úpletu, ale aj s teplákovými dámskymi mikinami.


Čierne dámske sako


Ďalším univerzálnym kúskom je čierne dámske sako. Pekne sa hodí k púzdrovým sukniam, k chinos nohaviciam, ale aj k spomínaným džínsom.


Môžete si vybrať krátke, či predĺžené a môžete ho nosiť aj teraz na jeseň pod vlnené dámske kabáty na gombíky. 


Dámske saká odporúčame vešať do vešiacej časti šatníkovej skrine. Nikdy nedávajte viacero sák na seba, mohli by sa pokrčiť. Zároveň dávajte pozor, aby ste saká nepricvikli do dvierok. Ak máte skrine s posuvnými systémami, vtedy je dôležité dávať na to veľký pozor.


Rifľová bunda


Opäť ďalší kúsok, ktorý sa dá nosiť niekoľko sezón. Odporúčame vám kúpiť si (ak nemáte) svetlú rifľovú bundu. Je perfektným kúskom najmä počas leta a na jar. Môžete ju ale nosiť aj pod prechodné bundy na tričká s dlhými rukávmi.


Ak hľadáte dámske oblečenie, ktoré sa dá nosiť viac sezón, odporúčame vám zaobstarať si do vášho šatníka modré slim fit džínsy, čierne dámske sako a rifľovú bundu. Okrem tohto oblečenia odporúčame mať v šatníku sivý sveter, biele tričko s krátkym a dlhým rukávom, či dámsky pletený kardigán v neutrálnej farbe.


Zdroj obrázka: Autor: Nigmatulina Aleksandra / Shutterstock.com