Štvrtok, 20. február 2020
Jasno  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Vytvorte si priestor, kde si počas slnečných jesenných dní vychutnáte čerstvý vzduch

 Seocentrum  10. september 2019  174
Vytvorte si priestor, kde si počas slnečných jesenných dní vychutnáte čerstvý vzduch

Leto nás opäť prekvapilo silnými horúčavami, ktoré sa striedali so silnými búrkami a prechodným ochladením. Keďže leto nám už povedalo posledné zbohom, teraz musíme len dúfať, že nasledujúca jeseň bude pekná, slnečná.


Ak radi trávite voľné chvíle s rodinou v exteriéri, netrápte sa kvôli nižším teplotám a vytvorte si na záhrade priestor, kde si počas krásnych jesenných dní vychutnáte čerstvý vzduch.


Pergoly - kryté sedenie


Ak máte zabezpečený plynulý prechod z interiéru do exteriéru, odporúčame vám tesne za posuvnými dverami vytvoriť si priestor, kde si budete môcť vychutnávať príjemné chvíle s rodinou. V každom ročnom období, nielen teraz na jeseň, kedy potrebujete byť chránený pred prehánkami a vetrom, by ste mali mať zabezpečené kvalitné zastrešenie. Niekto si za pomoci hranolov a strešnej krytiny vybuduje terasu, niekto si zase kúpi štýlové pergoly. Výrobcovia pergol tvrdia, že interiér vám s pomocou týchto pergol bude vstupovať do záhrady a my vám len potvrdíme, že je to pravda. Poskytujú kvalitné tienenie, ochranu pred vetrom a vytvárajú priestor na trávenie voľných chvíľ aj teraz na jeseň, keď nie je vonku najteplejšie.


Na výber máte z kvalitných hliníkových a drevených pergol. Je len na vás, ktoré si vyberiete. Dôležité je, aby ladili k architektúre domu.


Krby na kľúč


Pod týmto zastrešením vám okrem pohodlného sedenia nesmie chýbať krb. Záhradné krby sú dokonalým dizajnovým a zároveň praktickým prvkom v exteriérových častiach domácnosti a ak si chcete popri oddychu aj zohriať tento priestor, práve krb vám v tom môže pomôcť. Postaviť nové krby na kľúč dnes nie je nemožné. Viaceré firmy, ktoré sa zaoberajú predajom krbov, ponúkajú aj túto možnosť. Takto získate moderný krb na mieru.


Deky, vankúše, lampáše


Ak si chcete vytvoriť priestor, kde si budete môcť vychutnávať jesenné slnečné dni na čerstvom vzduchu, bez diek, vankúšov a lampášov by ste si ich nevychutnávali. Deky vás príjemne zahrejú, keď bude pofukovať jemný jesenný vánok. Vankúše vám pomôžu vytvoriť si pohodlie na sedačkách. Lampáše vám zase umocnia atmosféru po západe slnka.


Keď vám už bude chladno, stačí zatiahnuť screenové rolety, vziať teplé deky a presunúť sa na sedačku do obývačky.


Babie leto a teplá jeseň – to je pre niekoho vykúpenie z letných horúčav. Užite si krásne počasie a dobite sa vitamínom D, ktorý je pre naše telo veľmi dôležitý.