Štvrtok, 20. február 2020
Jasno  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Dokonalý oddych teraz na jeseň vám ponúkajú wellness pobyty v Tatrách

 Seocentrum  10. september 2019  228
Dokonalý oddych teraz na jeseň vám ponúkajú wellness pobyty v Tatrách

Záver leta už máme za sebou a viacerí ľudia sa nevedia zmieriť s tým, že letné horúčavy a dni strávené pri vode sa definitívne končia. Ak vás to ešte ťahá k moru, ešte môžete vyskúšať last minute dovolenky v krajinách ako Egypt, Tunis, či Omán.
Ak vás to ale za hranice našej krajiny neláka, doprajte si dokonalý oddych teraz na jeseň v našich krásnych veľhorách – vo Vysokých Tatrách.


Miesto, kde nájdete vytúžený pokoj


Už v závere leta nám štatistiky potvrdili, že tento rok bol opäť rekordný, čo sa týka návštevnosti. Ak vás ale preplnené Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, či Smokovce nelákajú, môžete vyskúšať pokojnejšiu destináciu Vysokých Tatier. Nájdete ju západne od Štrbského Plesa a volá sa Podbanské. Jedná sa o tatranskú osadu, ktorej časť patrí pod mesto Vysoké Tatry a časť k obci Pribylina, ktorá sa nachádza od Podbanského len pár kilometrov. Je to pokojná oblasť, kde môžete nájsť vytúžený pokoj a dokonale sa zrelaxovať. 


Nájdete tu dva krásne hotely, z ktorých jeden je dokonca označovaný za najmodernejší kongres hotel v širokom okolí a niet divu, že ho podnikatelia hojne vyhľadávajú.


Čo vidieť v okolí?


Z Podbanského máte možnosť ísť do týchto dvoch krásnych tatranských dolín – do Tichej a Kôprovej doliny. Tieto dve doliny ponúkajú okrem pešej turistiky aj možnosť zajazdiť si na bicykli, preto ak radi bicyklujete, vezmite si so sebou vlastný bicykel, alebo ak nie, máte možnosť vypožičať si bicykel priamo tam. Okrem športových aktivít – turistiky a cyklistiky, si môžete dopriať aj oddych v teplej vode za oknami týchto krásnych hotelov. Každý z nich ponúka veľký výber wellness pobytov v Tatrách, takže stačí si len nájsť termín, zajednať ho a môžete si vychutnať krásy našich Tatier.


V zime majú dokonca aj vlastný lyžiarsky vlek, preto ak by ste sem chceli zavítať aj kvôli lyžovačke, oplatí sa vám. Cez deň si zalyžujete, večer si poleňošíte vo wellnesse.


Odporúčame vám ísť aj na Kriváň z Troch Studničiek a okrem toho sa zájdite pozrieť ku krásnemu Kmeťovmu vodopádu. Ak ste skúsený turista, spravte si výstup na Kôprovský štít.


Prechádzky po okolí


Ak sem plánujete ísť vo dvojici, môžete si vychutnať prechádzky v okolí. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, budete sa kochať krásnymi výhľadmi na Kriváň a hlavne, užijete si sami seba. Pozor však, aby ste sa nezatúlali do lesa. Vtedy by vám mohlo pomôcť len kvalitné nočné videnie, a to má so sebou len málokto.


Užite si farebné jesenné obdobie práve v Tatrách. Práve v tomto ročnom období je tu najstabilnejšie počasie.