Štvrtok, 20. február 2020
Jasno  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Ako zvládnuť prechodné obdobie a aké dámske oblečenie si vyťahovať zo šatníkov?

 Seocentrum  11. september 2019  157
Ako zvládnuť prechodné obdobie a aké dámske oblečenie si vyťahovať zo šatníkov?

Letné šaty, džínsové kraťasy, plisované sukne, krátke džínsové sukne – len pred pár dňami sme nosili letné oblečenie a už si máme vyťahovať teplejšie oblečenie? Záver augusta bol vyvrcholením leta a v prvý školský deň nás prekvapilo extrémne chladné a upršané počasie.


Niekomu síce nejaký čas potrvá, kým si zvykne na chladnejšie ročné obdobie, niekto si však zvykne hneď. Prechodné obdobie je však veľmi nebezpečné pre tých, ktorí bývajú často chorí.


Ako ale zvládnuť prechodné obdobie a aké dámske oblečenie si vyťahovať zo šatníkov?


Slim fit džínsy, tenký rolák a džínsová bunda


Rána bývajú chladné, poobedia teplejšie – aj o tomto je prechodné obdobie. Ak vám ráno býva zima, vyťahujte so šatníka dlhé obtiahnuté slim fit džínsy, tenký rolák (alebo klasický top s okrúhlym alebo véčkovým výstrihom) a na to si dávajte džínsovú bundu. Tá je síce sama o sebe tvrdá a mnohým v nej môže byť zima. Ak ale máte džínsovú bundu podšitú teplou kožušinkou, obliekajte si práve tu. Ak ale máte klasickú, stačí k nej doladiť tenkú šatku okolo krku a máte skvelý outfit na prechodné obdobie. 


Čo si ale obuť? Odporúčame dámske členkové tenisky a do daždivejšieho počasia pokojne aj tenisky na platforme.


Elegantný kardigán, legíny a voľná blúzka z príjemného materiálu


Ak chcete mať na sebe niečo elegantnejšie, odporúčame skôr túto kombináciu. V poobedňajších hodinách oceníte voľnejší top, preto vám odporúčame voľnú blúzku, ktorá je z príjemného, nie chladivého materiálu. Keď k tejto blúzke skombinujete klasické čierne legíny a ako vrchnú vrstvu si zvolíte elegantný vlnený alebo bavlnený kardigán, ktorý chráni rizikové časti tela ako krk, kríže, máte dobrý outfit vhodný aj na rande a aj do práce.


Kardigány a teplé vlnené kabáty so zapínaním na gombíky budú vašimi vernými spoločníkmi počas celého prechodného obdobia. Keď tento outfit zladíte s peknými kabelkami, budete trendy a zároveň v teple.


Šály, šatky, baretky


Vo veterných jesenných dňoch odporúčame nosiť doplnky na hlavu a okolo krku. Nepohrdnite pleteným šálom, ľahučkými farebnými šatkami a ak máte rada francúzsku módu, nepohrdnite ani štýlovými vlnenými baretkami.


Ale kde všetky tieto doplnky odkladať? Odporúčame dávať do skríň, ktoré máte v predsieni. Nábytok do predsiene dokáže poskytnúť dostatok úložného priestoru aj na tieto módne doplnky, ktoré v prechodnom období využívate.


Netrápte sa kvôli nižším teplotám a užite si farebné ročné obdobie s farebným jesenným oblečením.