Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Uvažujete nad čalúnenou posteľou? V čom majú výhodu a v čom nie?

 Seocentrum  28. september 2022  647  
Uvažujete nad čalúnenou posteľou? V čom majú výhodu a v čom nie?

Čo je pre vás dôležité k tomu, aby ste sa dobre vyspali? V prvom rade určite dobrá posteľ. Niežeby na kvalitu spánku nevplývali aj iné faktory, ale posteľ je jednoducho prvoradá. Bez dobrej postele sa dobre nevyspíte.


Cenovka je často lákavá


Môžete mať rolety, ktoré dokonale zatienia váš interiér, či dokonale odhlučnenú spálňu, ale ak nemáte dobrú posteľ, „do ružova“ sa určite nevyspíte. A zatiaľ čo luxusná masívna posteľ s matracom na mieru je určite snom mnohých, veľakrát má do rozhodovania čo povedať aj rozpočet.


Cenovo výhodnejšie môže byť zaobstaranie si čalúnenej postele. Samozrejme aj tie nájdete v rôznych cenových kategóriách, ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že čalúnené postele sú lacnejšie ako postele z masívu. Výhodná cena však rozhodne nie je jedinou výhodou čalúnených postelí.


Komfort, dizajn a čistenie. Čo je plus a čo mínus?


Čalúnené postele sú rozhodne komfortné a to nielen, čo sa týka spánku, ale vďaka mäkkému čalúnenému čelu napríklad aj v prípade, že pred spaním v posteli radi čítate dobrú knihu alebo robíte podobnú aktivitu. Čalúnené postele sa hodia aj do domácností s malými deťmi, ktorým vďaka mäkkému čalúneniu nehrozí nepríjemný úraz, keď budú „objavovať“ okolie postele.


Aj po dizajnovej stránke čalúnené postele vynikajú. Hlavne, čo sa širokého výberu rôznych materiálov, vzorov a farieb čalúnenia týka. Vybrať si takú, ktorá sa dokonale hodí do vašej spálne, tak nebude problém. Už podľa vlastného uváženia si môžete vybrať, či má mať posteľ aj praktický úložný priestor a prípadne aj možnosť polohovania.


Samozrejme, čalúnené postele nie sú len o výhodách. Ak by sme mali povedať nejakú nevýhodu, tak to bude starostlivosť o ne. V závislosti od čalúnického materiálu je rôzna náročnosť údržby a čistenia. Aj keď bude materiál z tých jednoduchších na údržbu, nikdy to nebude tak jednoduché ako údržba masívnej, či kovovej postele. Nehovoriac o vysávaní prachu.


Zdroj obrázka: Autor: Taras Grebinets / Shutterstock.com