Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Darujte svojej blízkej osobe to, čo ešte nikto pred vami

 Futurino  15. jún 2022  449  
Darujte svojej blízkej osobe to, čo ešte nikto pred vami

Máte v rodine niekoho, kto má rád adrenalínové športy a bláznivé veci? Alebo priateľa, ktorý nevie obsedieť na jednom mieste, či známeho, ktorý miluje dobrodružné zážitky na vlastnej koži? Pre ľudí, ktorí radi navštevujú rôzne miesta sveta a chcú za svoj život vyskúšať čo najviac atrakcií, je vymyslenie darčeka pomerne jednoduchou záležitosťou. Darujte im zážitok. Najlepšie nezabudnuteľný.


Bezpečnosť nadovšetko


Ak máte vy alebo obdarovaná osoba predsa len menšie obavy, nemusíte sa báť, pri adrenalínových zážitkoch je naozaj všetko niekoľkokrát kontrolované a je takmer nemožné, aby sa stalo niečo neočakávané. Ak sa rozhodnete obdarovať niekoho z rodiny alebo kamarátov podobným zážitkom, premyslite si, či je dotyčná osoba naozaj vhodná pre daný druh zážitku.


Ak je obdarovaný skutočne dobrodružná duša, výber je jednoduchý. Navštívte známe portály, ktoré sa venujú leteckým zážitkom či adrenalínovým športom. V súčasnosti veľmi vyhľadávanými aktivitami sú hlavne zážitkové lety, tandemový zoskok padákom, let vrtuľníkom či prelet stíhačkou. Po výbere dobrodružstva, ktoré chcete venovať, si stačí objednať darčekový poukaz, ktorý je navyše milou formou darovania dotyčnému.


Azda najadrenalínovejší zážitok, z už spomínaných aktivít, je tandemový zoskok. Na vás zostáva tá hlavná úloha, rozhodnúť sa a skočiť. O všetko ostatné sa postará inštruktor, ktorý je po celú dobu s vami. Lepšie povedané, je o vás pripútaný. Vy si môžete len užívať voľný pád z niekoľkých kilometrov nad zemou a pozorovať krajinu, prípadne si ju natáčať. Niekoľko stoviek metrov pred koncom sa len stlačí šnúra a vyletí padák, s ktorým krásne pristanete na určenom mieste.


Menej náročné, ale stále vzrušujúce


Ak je zoskok voľným pádom príliš, ešte stále môžete darovať niečo pokojnejšie a možno aj romantickejšie. Nemusí ísť len o dar pre páry, výlet môžete dopriať aj jednotlivcovi. Lety balónom sa robia na viacerých miestach Slovenska, zvyčajne ponad známejšie, turistami vyhľadávané oblasti.


Tento zážitok veľmi záleží od vhodných poveternostných podmienok, ktoré sú samozrejme dôležitou súčasťou celého zážitku. Vy si len nastúpite do koša lietajúceho balóna a užívate si let. Nemusíte sa báť, vždy budete mať spoločnosť človeka, ktorý balón ovláda a stará sa o vašu bezpečnosť a pokojný let.


V prípade, ak chcete darovať let balónom známemu, ktorý sa bojí výšok, stojí to určite za zváženie či je dotyčná osoba ochotná vyjsť zo svojej komfortnej zóny, alebo so svojím strachom bojuje len ťažko a podobný zážitok si pravdepodobne neužije.


Zdroj obrázku: BlueOrange Studio / Shutterstock.com