Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

3 overené tipy, ako zrenovovať detskú izbu

 PlaCla  31. máj 2022  421  
3 overené tipy, ako zrenovovať detskú izbu

Renovácia domácnosti sa obvykle nesie v duchu výmeny nábytku či iných väčších investícií. My vám ale prinášame niekoľko overených rád, ako dať detskej izbe nový nádych bez toho, aby si to všimla vaša peňaženka.


Pokojný spánok a dizajnérsky doplnok


Ak myslíte, že posteľ má slúžiť len na oddych, ste na omyle!


Výberom správnej posteľnej bielizne z nej môžete vytvoriť veľmi príťažlivú dominantu každej izby. Detské obliečky vyberajte tak, aby ladili so zvyškom miestnosti a nezabudnite brať do úvahy aj názory vašich najmenších.


Vedeli ste, že…


… niektoré detské obliečky sú doplnené o svietiaci efekt, ktorý vytvorí z izby o čosi útulnejší priestor?


Detské obliečky môžete vyberať napríklad podľa ročného obdobia, prichádzajúcich sviatkov alebo podľa obľúbených filmov či rozprávok vašich detí. Farby by mali ladiť so zvyškom izby, aby posteľ nepôsobila rušivo. Nezabudnite ani na detské plachty, ktoré sú síce skryté pod paplónmi, no aj tak prispievajú k celkovému vzhľadu detskej izby.


Útulná, no priestranná detská izba


Obľúbeným doplnkom každého malého kráľovstva sú detské vankúšiky. Umiestniť ich môžete na posteľ, kreslo alebo na pohovku. Pri výbere motívu môžete opäť zvoliť postup ako u plachiet. Výhodou vankúšikov je to, že miestnosť zútulnia, no zároveň ju nepripravia o jej priestrannosť.


Keď už máte na muške detský bytový textil, pridajte do svojho výberu aj detské osušky. Bavlnené zloženie im dodáva vynikajúcu mechanickú pevnosť, dobre absorbujú tekutiny a vďaka svojim pestrým vzorom si v ponuke nájde aj to najnáročnejšie dieťa.


Renovácia či revitalizácia detskej izby býva vždy tvrdým orieškom. Výzvou nie je len výber správnych doplnkov a kusov nábytku, ale aj plánovanie rozpočtu. Ak chcete detskej izbe vdýchnuť nový život, odporúčame vám bytový textil. Správne zvolené motívy vytvoria z izby priestor ako od dizajnéra, v ktorom sa budú dobre cítiť nielen deti, ale aj ich malé návštevy.