Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Obývacia izba v štýle boho – tipy, inšpirácie

 PlaCla  31. máj 2022  392  
Obývacia izba v štýle boho – tipy, inšpirácie

Usporiadanie v štýle boho láme rekordy popularity. Niet divu – odkazuje totiž na očarujúci umelecký svet a prírodu. Zariadiť vkusne obývaciu izbu v štýle boho však nie je jednoduché. Dôležitú úlohu zohrávajú doplnky, je veľmi ľahké stratiť prehľad o tom, čo skutočne odkazuje na bohémsku atmosféru a čo je len zlou napodobeninou. Aké dekorácie v štýle boho je vhodné vybrať?


Obrazy na plátne namiesto papierových plagátov


Prvým určujúcim faktorom štýlu boho je naturalizmus s prídavkom strohosti. Zameriava sa na prírodné suroviny – drevo, kameň alebo ľan. Pri výbere nástenných dekorácií v štýle boho sa preto rozhodnite pre obrazy na plátne, ktoré budú oveľa lepším doplnkom ako typické papierové plagáty. Aj keď je papier vyrobený z dreva – sú dôkladne spracované a zvyčajne lakované. Obrazy na plátne na rozdiel od papierových plagátov nevyžadujú ďalšie rámy. Vyzerajú pritom elegantne, štýlovo a prirodzene. Pokiaľ ide o samotný námet boho obrazov, mala by to byť príroda alebo abstrakcia, s umeleckým posolstvom, ktoré do tohto trendu dokonale zapadne.


Textílie v štýle boho


V štýle boho sú textílie rovnako dôležité. Rôzne koberce, prikrývky, záclony alebo dekoratívne vankúše vyberajte starostlivo. V ideálnom prípade by mali byť vyrobené z prírodných materiálov, napr. ľanu alebo bavlny. Ak ide o farby – tak tu sa môžete trochu odviazať – štýl boho je hlavne o farbách zeme a živlov, a teda hnedej, oranžovej, zelenej, červenej. Bolo by vhodné, ak by boli obrazy na plátne v týchto farbách – potom budú všetky doplnky tvoriť súvislý a atraktívny celok.


Rastliny – v boho byte sú nevyhnutné


Je ťažké si predstaviť interiér v štýle boho bez rastlín! Prinášajú prirodzenosť a krásnu, šťavnatú zeleň. A existujú rastliny v štýle boho? Samozrejme! Veľmi populárne sú monstery. Relatívne ľahko sa udržujú a robia obrovský dojem svojimi veľkými a pôsobivo dierovanými listami. Vítané sú aj akékoľvek popínavé rastliny, ako napríklad potosovec v rôznych odrodách a sukulenty. Musíte sa tiež postarať o vhodnú výsadbu, t. j. zásteny, kvetináče alebo nádoby na kvety v štýle boho. Vyberte si napríklad tkané kvetináče z makramé alebo keramické kvetináče. Dá sa povedať, že čím jednoduchšie a primitívnejšie, tým lepšie. Prečo si ich neskúsite sami odliať z cementu alebo vyrobiť z hliny? Práve tie na vás určite urobia najväčší dojem.