Štvrtok, 19. júl 2018
Oblačno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Môže byť váš sexuálny život zmyselnejší? Vyskúšajte tieto tipy

 impotent.sk  16. apríl 2018  295
Môže byť váš sexuálny život zmyselnejší? Vyskúšajte tieto tipy
Nebojte sa, po istom čase to postihne každý jeden pár. Partneri sa už navzájom dokonale poznajú, je pre nich dôležitejšie sa rozprávať a tráviť spolu čas, dokonca viac ako byť spolu v posteli.
Vzrušenie, vášeň sa akosi vytratili, hoci je sex stále pre vás podstatný. Za poklesom vzájomnej príťažlivosti môžu byť emocionálne bariéry, ktoré však možno prekonať. Ste zvedaví, ako? Čítajte ďalej.

Majte sa radi – nahí

Pokiaľ sa necítite dobre vo svojom tele, nedokážete si sex užiť naplno. Ide o problém oboch pohlaví. Ženy riešia svoje rastúce boky a celulitídu, muži svoje zväčšujúce sa bruško. Pri pohľade na seba väčšina ľudí automaticky zrakom zablúdi k problémovým partiám. Pritom sa stačí pozrieť okolo seba a zistíte, že telá sú rôzne, to však neznamená, že nie sú krásne. Povedzte si s partnerom navzájom, čo sa vám na sebe páči a napíšte si to. Tento zoznam si prečítajte každé ráno a pochváľte sa v zrkadle. Raz do týždňa sa postavte pred zrkadlo nahí, dotknite sa každej jednej časti a povedzte si, čo je na nej pekné.

Spojenie tela a mysle

Premýšľajte o momentoch, keď ste sa cítili úplne v súlade so svojím telom. Možno prídete na to, že to bolo práve pri sexuálnych chvíľkach, možno pri cvičení jogy či pri prvom rande. Ak chcete obnoviť túto väzbu, robte to, čo vás baví a robí šťastnými, aspoň raz za týždeň. Doprajte si masáž, choďte do svojho obľúbeného podniku, noste oblečenie, ktoré vám dodáva sebavedomie. Keď je človek naladený na svoje telo, je prirodzene zmyselnejší.

Neleňošte spolu

Po niekoľkých rokoch vo vzťahu je jednoduché zaliezť radšej do postele a mať pyžamový deň. Vy si však zaslúžite niečo lepšie. Musíte do vzťahu vložiť energie, ak toto totiž neurobíte, nevráti sa vám energia späť. Nové dobrodružstvá môžu stimulovať mozog k tvorbe dopamínu. Tento neurotransmiter hrá dôležitú úlohu pri sexuálnej túžbe. Skúste sa dať na horolezectvo či rafting. Skúsenosti s novými a vzrušujúcimi vecami vám pripomenú pocity, aké ste mali na začiatku vzťahu a môžu vzpružiť aj váš sexuálny vzťah.

Zabudnite na rutinu

V strese sa nikto sexy necíti. Keď je telo v napätí, účinok pohlavného hormónu je eliminovaný. Nabite svoje sexuálne batérie tak, že budete robiť veci, ktoré vám umožnia sa od každodenného hektického života oslobodiť. Pustite si CD, ktoré ste mali v obľube na začiatku svojho vzťahu, a spievajte. Kúpte si niečo, čo by ste si normálne odopreli. Keď budete uvoľnení, budete sa cítiť dobre a sex sa bude zdať byť o niečo reálnejší.

Urobte prvý krok

Pokiaľ dvojica trávi čas kvalitne, je šťastná. Keď sa však ani jeden z vás necíti emočne spojený s tým druhým, trpí aj váš sexuálny život. Musíte sa opäť zblížiť a znovuobjaviť to, prečo ste sa dali dokopy. Je logické, že jeden z vás musí urobiť prvý krok. Prekonajte svoju pýchu a dajte svojmu vzťahu opäť šancu. Ďakujte si navzájom, povzbudzujte sa a prejavujte si lásku.

Pomôžte si

Po niekoľkých rokoch vzťahu môže byť dôvodom neuspokojivého sexuálneho života aj nedostatok pohlavných hormónov. Vekom k ich úbytku dochádza prirodzene, avšak za ich pokles môže napríklad aj životný štýl, stres či nadváha.
To môžete jednoducho vyriešiť spoločným cvičením, ktoré stimuluje nielen vaše telo, ale aj nervový systém a mozog. Fyzická aktivita posilní váš kardiovaskulárny systém, zlepší váš obeh a dostane krv do tých správnych miest. Dostane vás do nálady, stres sa zníži a vaše libido zas, naopak, zvýši. Zvýšiť libido si ale môžete aj pomocou výživových doplnkov. Vyskúšajte napríklad ArginMax Forte, ktorý existuje vo verzii pre mužov aj pre ženy. Všetko, čo potrebujete, sa vďaka tomuto prípravku prekrví a vaša sexuálna výkonnosť dosiahne vrchol.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.