Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Jednoduché tipy a triky, ako modernizovať obývačku

 Seocentrum   9. december 2019  170
Jednoduché tipy a triky, ako modernizovať obývačku

Spoločenská miestnosť, akou je obývačka, býva neustále pod drobnohľadom. Prijímame v nej totiž návštevy a je to jediná miestnosť, ktorú si návštevy budú môcť do detailov pozrieť.
Ak uvažujete nad tým, že by ste obývací priestor modernizovali, na čo by ste sa mali zamerať, čomu sa vyhýbať a ako kombinovať jednotlivý nábytok s dekoráciami a bytovým textilom?


Dôkladný výber nábytku


V dostatočnom predstihu si spravte prieskum medzi obchodmi s nábytkom. Odporúčame vám vyberať v meste, kde žijete, poprípade v okolitých mestách. Čím dlhšiu vzdialenosť budete mať od obchodného domu s nábytkom, tým viac zaplatíte za dovoz. A ten nebýva zväčša najlacnejší!


Ak žijete napríklad v okolí mesta Topoľčany, vyhľadajte si v internetovom prehliadači spojenie nábytok Topoľčany a určite sa vám podarí nájsť hneď niekoľko kvalitných nábytkárstiev v tomto meste. Podobne to urobte aj v prípade, ak žijete v inom meste.


Dôkladný výber, porovnávanie kvality a cien – tomu sa pri výbere kvalitného nábytku nevyhnete.


Zladenie obývacej steny s podlahou


Ak sa nechystáte meniť podlahy, pri výbere novej obývacej steny si dávajte pozor, aby farebne ladili k podlahe. Farba obývacej steny nesmie byť rovnaká ako farba podlahy.


Pre lepší výber vám odporúčame vziať si so sebou vzorku podlahy (ak máte niekde odloženú) a ísť do predajne s nábytkom. Porovnávajte pri prirodzenom svetle, nie pri umelom. To totiž môže skresľovať.


Obývacia stena musí byť rozmerovo vyhovujúca, musí poskytovať dostatok úložného priestoru v skrinkách a stolík pod TV musí byť dostatočne dlhý, aby ste naň mohli umiestniť svoj televízor.


K obývacej stene zlaďte aj konferenčný stolík.


Koberce a obrazy


Čo sa týka dekorácií a bytových doplnkov, hlavnými budú jednoznačne koberce a obrazy. Z veľkých obrazov do obývačky uprednostňujte obrazy s prírodnými motívmi v prírodných farbách na plátne, ktoré zjemnia miestnosť a zároveň ju zútulnia. 


Koberce zase vyberajte v takej veľkosti, aby príliš netrčali za konferenčným stolíkom a zároveň, aby poskytli mäkučké pohodlie tým, ktorí budú sedieť na sedacej súprave.