Piatok, 7. august 2020
Prevažne slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Tipy ako zvládnuť hektické ráno a nepokaziť si celé doobedie

 Seocentrum   9. december 2019  193
Tipy ako zvládnuť hektické ráno a nepokaziť si celé doobedie

Rána bývajú vždy najhoršie, najmä tie pracovné. Za pár minút sa musíme naraňajkovať, obliecť, pripraviť deťom desiatu a nachystať aj sebe desiatu.
Ako zvládnuť hektické ráno a nepokaziť si celé doobedie?


Outfit si nachystajte ešte večer predtým


Najmä ženy dokážu každé ráno stráviť pred šatníkom zbytočne veľa času. Ak aj vy máte problém nachystať si ráno veci, vybrať si vhodný outfit na daný deň, chystajte si ho vždy večer predtým. Počasie by sa nejako výraznejšie nemalo meniť. Keď tak, môžete si jeden kúsok oblečenia vymeniť za iný (buď za hrubší, alebo za tenší).


Takto dokážete ušetriť drahocenný čas, ktorého je ráno vždy pomenej.


V prípade, že by sa počasie počas dňa malo nejako výrazne zmeniť, hoďte si náhradné oblečenie do koženej kabelky.


Spravte si výdatné zdravé raňajky


Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Dodajú nám energiu na celé dopoludnie a budete sa cítiť plný energie. Ak by ste neraňajkovali, organizmus by fungoval na rezervu, čím by sa vlastne spomalil metabolizmus a prejavilo by sa to nadmernou únavou. Pravidelný stravovací režim znižuje riziko prejedania sa počas dňa, čo výrazne prospieva aj vašej línii.


Ak chudnete, klasickú kávu nahraďte mletou zelenou kávou, ktorá chutí rovnako dobre, ak nie ešte lepšie, ako pražená káva.


Odporúčame raňajkovať stravu, ktoré obsahuje vitamíny, minerálne látky a živiny, ktoré naše telo potrebuje.


Kávu nepite nalačno a hneď po raňajkách


Ak mávate problémy s trávením, nepite kávu hneď po raňajkách, ale vyčkajte aspoň hodinu. Ak budete o hodinu cestovať, resp. budete mimo domu, nalejte si kávu do šikovného KeepCupu. Cestovný pohár KeepCup je praktický najmä na cesty. Udrží váš horúci nápoj teplý aj niekoľko hodín po uvarení.


Hektické rána zvládnete jedine vtedy, ak budete mať outfit nachystaný, spravíte si výdatné raňajky a kávu nebudete piť nalačno, aby vám nespôsobila problémy s trávením.


Okrem toho sa vyhýbajte sociálnym sieťam a emailovým schránkam. Zbytočne vás budú rozptyľovať a zdržiavať.