Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Nepodceňujte zimu a z botníka vyťahujte len tú najlepšiu dámsku zimnú obuv

 Seocentrum  10. december 2019  159
Nepodceňujte zimu a z botníka vyťahujte len tú najlepšiu dámsku zimnú obuv

S príchodom decembra k nám prišla pravá zima. Pomerne teplý a upršaný november strieda mrazivý december. O pár dní tu máme záver starého roka a nastal čas, aby sme zo šatníkov, ale aj z botníkov vyťahovali čisto zimné kúsky oblečenia a obuvi.
Nepodceňujte zimu a z botníka vyťahujte len tú najlepšiu zimnú obuv.


Snehule – typická dámska zimná obuv


Snehule sú obľúbenou dámskou zimnou obuvou. Sú nadčasové a nikdy nevyjdu z módy. Sú príjemne hrejivé a oceníme ich najmä počas tuhých mrazov. Aj keď v silných mrazoch sa nevyhneme teplým termo ponožkám, snehule sú istota, ktorá vás ochráni pred silným nárazovým mrazivým vetrom, pred snehovou nádielkou, ale aj pred silnými mrazmi.


Kvalitné snehule by mali byť nepremokavé (materiál zvršku by mal byť kožený) a mali by mať dostatočne hrubú podrážku, ktorá bude protišmyková. Snehule budete nosiť cez najväčšie mrazy, keď bude poľadovica a keď bude padať sneh, preto musí byť podrážka protišmyková.


Dámske nízke a vysoké čižmy


Okrem snehúľ vynosíte cez zimu vysoké, ale aj nízke čižmy. V silných mrazoch môžete nosiť aj nízke zateplené čižmy. Čižmy podšité kožušinkou na zips na hrubej platforme, no zároveň bez opätku sú vhodnou obuvou do mrazivých zimných dní, kedy je na cestách súvislá vrstva snehu, ktorá je zamrznutá. Keď nízke čižmy skombinujete so štucňami, zvládnete aj tie najtuhšie zimy.


Do suchých zím môžete nosiť okrem nízkych kožených čižiem aj vysoké semišové čižmy. Tie však môžete len do suchého počasia. Sú veľmi elegantné a krásne sa kombinujú s teplými čižmami.


Čo sa týka výberu farieb, odporúčame sivé, béžové, hnedé, čierne, či bordové. Čižmy odporúčame ladiť s bundami, šálmi a čiapkami.


Outdoorová obuv


Okrem dámskych nízkych čižiem, vysokých čižiem a snehúl si kúpte outdoorovú dámsku zimnú obuv. Je vhodná na prechádzky, na nákupy, jednoducho na voľnočasové aktivity mimo domu počas zimných dní. Sú nepremokavé, majú protišmykové podrážky a bývajú zvnútra oteplené. Môžete ich využiť hlavne v horskom prostredí. Ak hľadáte pekný hotel na Liptove a plánujete si ísť oddýchnuť práve na Liptov, nezabudnite si vziať outdoorovú dámsku zimnú obuv. 


Pohodlnosť by mala byť na prvom mieste.